Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ?You can sing!?

Szkolny Klub Europejski "Euro-Teens" Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy w dniu 4 czerwca 2013r. zorganizował Międzyszkolny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ?You can sing!?.

Konkurs został przeprowadzony w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy zgodnie z Regulaminem. Komisja dokonała przeglądu uczestników konkursu, wyłaniając zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych uwzględniających 3 etapy edukacyjne: uczniowie klas I-III SP, IV-VI SP oraz gimnazjum. W skład Komisji, oprócz przedstawiciela gospodarza konkursu (ZPS Lubrza), wchodzili opiekunowie uczniów biorących udział w rywalizacji, którzy przybyli ze Szkoły Podstawowej nr 1 i 3 w Prudniku, Szkoły Podstawowej w Łące Prudnickiej oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łączniku. Konkurs adresowany był do wszystkich szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Lubrza, Biała i Prudnik.

Celem konkursu było rozwijanie wśród uczniów zainteresowań związanych z muzyką i kulturą różnych krajów w połączeniu z motywowaniem dzieci do nauki języka obcego (angielskiego, niemieckiego lub francuskiego). Uczniowie chcący wziąć udział w konkursie mogli występować solo lub w duetach. Ostateczna liczba uczestników wydarzenia wyniosła 38 (18 występów solowych i 10 duetów).

Wyniki konkursu są następujące:

1) klasy I-III SP:

I miejsce:  Oliwia Konczalla & Julia Iwanecka (duet z SP nr1 Prudnik),

Martyna Pajerska (SP nr 3 Prudnik)

II miejsce: Karolina Mięczakowska & Katarzyna Dyda (duet z SP Łąka Prudnicka),

Anna Barysz, Wiktoria Kaczyńska (SP nr 3 Prudnik)

III miejsce: Paulina Hakman & Aleksandra Kuliszczak (duet SP nr 1 Prudnik),

Alicja Cieślik (ZPSz Lubrza)

2) klasy IV-VI SP:

I miejsce: Joanna Lisson & Natalia Gruchmann (duet ZSzP Łącznik)

II miejsce: Paulina Bolibrzuch & Dominika Dobko (duet SP Łąka Prudnicka)

Agnieszka Depta (SP nr 1 Prudnik),

III miejsce: Tomasz Piorunkiewicz (ZPSz Lubrza)

3) klasy gimnazjum:

I miejsce: Martyna Rakowska (ZPSz w Lubrzy)

II miejsce: Barbara Miszuda & Patryk Uliczka (duet ZSzP Łącznik),

III miejsce: Klaudia Wojdyła (ZPSz w Lubrzy)

Ogłoszenie wyników nastąpiło w czasie pikniku w salce katechetycznej w lubrzańskiej  plebanii, do której uczestnicy konkursu wraz ze swymi opiekunami udali się zaraz po zakończonych przesłuchaniach. Wspólne grillowanie było okazją do podzielenia się wrażeniami z występów samych uczestników, jak również uczniów Zespołu Publicznych Szkół w Lubrzy, którzy w czasie konkursowych przerw popisywali sie grą na instrumentach oraz talentem aktorskim w szkolnym kabarecie.

Komisja: Przewodniczący i główny organizator konkursu ? Jolanta Giza (ZPSz Lubrza)

Współorganizator konkursu ? Ewelina Sejnowska (ZPSz Lubrza)

Barbara Mrozek-Żymła (ZPSz Lubrza, SM Prudnik)

Anna Bąk (ZSzP Łącznik)

Magdalena Preusner (ZSzP Łącznik)

Agnieszka Adamczyk (SP nr 1 Prudnik)

Iwona Kloc (SP nr 3 Prudnik)

Anna Hajdasz (SP Łąka Prudnicka)

Publikacja artykułu: czwartek, 6 czerwca 2013r.. Liczba wyświetleń: 1 744.