Pasowanie na czytelnika

Dnia 30 kwietnia 2019 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów kl. I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie wykonali zadnia sprawdzające ich wiedzę o baśniowych bohaterach książek. Wykazali się umiejętnością sprawnego liczenia i czytania. Stworzyli także „księgę mądrości”, w której zawarli zasady dobrego czytelnika.

Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Aktu pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonała pani bibliotekarka Ewa Lenartowicz.

Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Nauczyciel – bibliotekarz podziękował wychowawczyni kl. I p. Katarzynie Muzyka za to, że propaguje czytelnictwo wśród swoich wychowanków.

Dla pierwszoklasistów, ten dzień był pełen wrażeń. Zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Publikacja artykułu: sobota, 4 maja 2019r.. Liczba wyświetleń: 34.