Bezpieczne wakacje - spotkanie z policjantem

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Lubrzy odbyły się zajęcia z asp. Tomaszem Kukułką z Powiatowej Komendy Policji w Prudniku

Pierwszym tematem spotkania były „ Bezpieczne wakacje”. Funkcjonariusz omówił podstawowe zasady poruszania się po drodze. Przypomniał dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię, właściwego zachowania się podczas jazdy samochodem oraz konsekwencje nieprzestrzegania zasad bezpieczeństwa. Opowiedział o bezpieczeństwie nad wodą, przypominając podstawowe informacje udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i numery alarmowe. Asp. Tomasz Kukułka poinformował również o zagrożeniach, jakie na nich mogą czekać podczas spędzania wolnego czasu w domu i jak bezpiecznie korzystać z internetu.
Kolejnym tematem spotkania było posiadanie niebezpiecznych narzędzi przez uczniów (scyzoryka, noża). Funkcjonariusz wytłumaczył uczniom jak niebezpieczne może być posiadanie lub użycie niebezpiecznego narzędzia oraz powiedział jakie mogą być tego konsekwencje, również prawne.
Dziękujemy za wspaniałe zajęcia i całoroczną współpracę

Publikacja artykułu: środa, 12 czerwca 2019r.. Liczba wyświetleń: 26.