Pedagog

Kochani uczniowie i rodzice! Musicie wiedzieć, że żadnego z nauczycieli nie cieszy obecna sytuacja. Myślimy o was cały czas. Mamy nadzieję, że jesteście bezpieczni i zdrowi. Musimy to przetrwać. Poradzimy sobie!

Międzynarodowy Dzień Rodziny. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją i przygotowanymi kartami pracy ( autor Natalia Włostowska):
15-maja-Miedzynarodowy-Dzien-Rodziny.pptx
19-Labirynty.pdf
21-Zagadki.pdf
18-Karty-pracy-znajdz-roznice.pdf
15-Karty-pracy-polacz-pasujace-polowy.pdf
9-Karty-pracy-policz-ilu-jest-czlonkow-rodziny.pdf
14-Karty-pracy-szeregi.pdf
11-Karty-pracy-wykreslanka.pdf
10-Karty-pracy-zamaluj-litery.pdf
7-Karta-pracy-narysuj-swoja-rodzine.pdf

Czym jest dokuczanie? Kto pada ofiarą dokuczania? Dlaczego i jak dzieci sobie dokuczają? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w prezentacji zamieszczonej poniżej:
Dokuczanie-w-szkole.pptx

Wolontariat. Co to jest wolontariat? Czym zajmuje się działający od 2017 roku w naszej szkole "Klub Ośmiu"? Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją:
Wolontariat.pptx

Zaburzenia odrzywiania. Co to jest anoreksja i bulimia? Zapraszam do zapoznania się z prezentacją na ten temat:
Zaburzenia-odzywiania.pptx

4 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka
Strażak to jeden z najbardziej bohaterskich zawodów - to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratunkowych. Warto dziś im za to podziękować. My szczególnie dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubrzy i Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku, którzy oprócz swoich obowiązków wspierają naszą szkołę i dzielą się swoją wiedzą z naszymi uczniami. Zapraszamy najmłodsze dzieci do wysłuchania piosenki: Pali się!  oraz wszystkich do zapoznania się z prezentacją:
4-maj-Miedzynarodowy-Dzien-Strazaka.pptx

30 kwietnia - Światowy Dzień Sprzeciwu wobec Bicia Dzieci. Więcej na ten temat znajdziecie w prezentacji poniżej. Zapraszamy również w związku ze zbliżającymi się majówkami do zapoznania się z prezentacją na temat Polski: Polska oraz zabawy z kartami memory również załączonymi poniżej:
30-kwietnia.pptx
Memory-Polska.pdf

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie? Z pomocą rodzicom przychodzi kolumbijska psycholog Manuela Molina Cruz, autorka krótkiego ilustrowanego opowiadania o koronawirusie. Właśnie powstała jego polska wersja: Opowiadanie o koronawirusie
Opowiadanie stworzone przez kolumbijską psycholog to krótka historia podróżującego po całym świecie wirusa, przywierającego do ludzi. Ilustracje zostały zaprojektowane tak, by dziecko samo mogło opowiedzieć o tym, jak się czuje słysząc o wirusie.

Ćwiczenia na koncentrację uwagi dla najmłodszych znajdziecie w załącznikach:

Labirynt.pdf

Rysowanie-po-sladzie.pdf

Znajdz-i-pokoloruj.pdf

Dorysuj-druga-polowe.pdf

Polacz-kropki.pdf

Dzisiaj (22.04) obchodzimy Dzień Ziemi. Zachęcamy do posłuchania piosenki Jeden pstryk oraz zapoznania się z prezentacją i innymi materiałami dotyczącymi tej tematyki:
Dzien-Ziemi-Segregacja-smieci.pdf
Co-wlozysz-do-kosza-karty-pracy.pdf
Memory-Dzien-Ziemi.pdf

Czym jest depresja? Jakie są jej objawy? Jak rozmawiać z chorym na depresję? Czego nie mówić ? Co mówić? Zapraszamy do obejrzenia filmu: ZNIKAJĄCE DZIECI. NASTOLETNIA DEPRESJA  oraz zapoznania się z prezentacją zamieszczoną poniżej:
depresja.pptx
Dziękujemy również pani psycholog Ewie Jatkiewicz z Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Prudniku , która przygotowała prezentację nt. depresji i która mimo obecnej sytuacji nadal współpracuje z naszą szkołą i wspiera ją swoją wiedzą.

Czy umiesz się uczyć? Jaki jest twój styl uczenia się? Jakie metody uczenia się wybrać do twojego stylu?  Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w załączniku poniżej:
Efektywne-uczenie-sie.docx.pdf

Czym jest cyberprzemoc? Jakie są konsekwencje prawne? Jak pomóc naszym dzieciom? Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją na ten temat:

Cyberprzemoc.pptx

Czy dieta ma wpływ na funkcjonowanie naszego mózgu? Co warto jeść, a czego warto unikać? Na te pytania postara się odpowiedzieć Tomasz Saska - dietetyk kliniczny, który specjalnie dla naszego szkoły nagrał krótki filmik oraz przygotował materiały w formie tekstu.

Filmik można zobaczyć na naszym Facebooku oraz na naszym kanale na YouTube: Tomasz Saska radzi

Natomiast tekst w załączniku poniżej:

Dieta-dla-mozgu.pdf

Ogólne wskazówki do pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w załączniku poniżej:

Ogolne-wskazowki-do-pracy-z-dziecmi-ze-specjalnymi-potrzebami-edukacyjnymi.pdf

Jak wspierać dzieci w tym trudnym czasie? Oto 6 wskazówek:

Jak_wspierac_dzieci_w_tym_trudnym_czasie.pdf

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją "Koncentracja uwagi - ćwiczenia" i oczywiście skorzystania z niej w celu zwiększenia poziomu koncentracji:

Koncentacja-uwagi-cwiczenia.pptx

Jak zorganizować warunki do nauki? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w załączniku poniżej:

Jak_zorganizowac_warunki_do_nauki.pdf

W razie pytań można pisać pod adres: Dorotapanek1992@gmail.com