Listy do Ziemi

EDUKACJA DOROSŁYCH PRZEZ DZIECI W SZKOLE W LUBRZY - LISTY DLA ZIEMI

W Szkole Podstawowej w Lubrzy co roku przeprowadzana jest akcja pisania listów dla Ziemi. Celem tej akcji jest pomoc gminie w edukacji dorosłych przez dzieci. W listach dzieci poruszają problem sortowania śmieci, nie wyrzucania ich do lasów, rowów i rzek . Ponadto ważnym apelem dzieci do dorosłych jest to, aby nie palono śmieci w piecach. Listy dzieci adresowały do rodziców, dziadków, Pani Dyrektor Szkoły, Wójta Gminy, Rady Gminy i Sołtysów wsi.

Całe przedsięwzięcie poprzedzone było spotkaniem z dyrektorem ZGK i M w Lubrzy Panem A. Winnikiem, który przybliżył dzieciom jakie problemy ze śmieciami ma nasza gmina.

W szkole zostały rozwieszone worki w trzech kolorach na sortowane odpady. Pan Dyrektor ZGK i M przekazał szkole kolorowe kosze , które zostały umieszczone na podwórzu szkolnym.

Samorząd Uczniowski inspirowany akcją pomocy Ziemi powziął decyzję, że co roku na podwórzu szkolnym będzie sadzone drzewo, któremu uczniowie wybiorą imię. Dla potwierdzenia faktu, że nasza szkoła jest ?eko? klasa VI sadziła drzewka na terenach Koła Łowieckiego ?Odyniec? w Lubrzy. W podziękowaniu za pracę panowie myśliwi przygotowali ognisko i kiełbaski. Było ?super eko?.

W szkole wyróżniono trzy listy, które zostały wysłane na konkurs do Fundacji ?Arka? zajmującej się edukacją ekologiczną na terenie Polski i zabierającej na swój pokład wszystkich, którzy działają na rzecz czystego i zdrowego środowiska.

Opiekun i koordynator  akcji

mgr Lilla Gąsior.