KLUB BEZPIECZNEGO PUCHATKA

o roku uczniowie klas I szkoły podstawowej biorą udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym - Klub Bezpiecznego Puchatka?. Główną misją projektu jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci z zakresu bezpieczeństwa w domu, w szkole, w drodze do szkoły, ale także w Internecie.

Razem z "Klubem Bezpiecznego Puchatka" dzieci poznają podstawowe zasady bezpieczeństwa, w tym:

-  jak bezpiecznie bawić się w szkole i na podwórku,

-  zasady ruchu drogowego,  poznali znaki i sygnalizację świetlną,

- jak bezpiecznie korzystać z zasobów Internetu,

- przypomnieli sobie numery alarmowe i jak reagować

w sytuacji zagrożenia oraz poznali ogólne zasady zachowania bezpieczeństwa w domu, w szkole,  w drodze do szkoły

i w Internecie.

Dodatkowo w ramach projektu w listopadzie odbywa się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie, do którego nasi uczniowie chętnie przystępują,  sprawdzając swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa.

Nasza szkoła natomiast otrzymała Certyfikat potwierdzający udział w V edycji programu "Klub Bezpiecznego Puchatka"

Szkolny koordynator projektu: Agnieszka Różewicz