Klasa VIb

Rozpoczynamy lekcje on-line! Więcej informacji poniżej.

Nauka zdalna 03-06.11.2020

Rozpoczynamy zajęcia on-line. Część lekcji będzie odbywała się w Office 365 w aplikacji MS Teams, gdzie każdy z uczniów otrzymał login i hasło do logowania. Bardzo prosimy o zalogowanie się tam w dniu dzisiejszym (poniedziałek), ponieważ od wtorku rozpoczynamy zajęcia zdalne. Pozostała część podobnie jak dotychczas odbywać się będzie poprzez zadawanie materiału przez nauczycieli. Obecnie ten materiał jest zamieszczony na stronie internetowej oraz w aplikacji Teams, a docelowo tylko tam będą umieszczane wszystkie materiały i zadania.

Lekcje online zaplanowano na 30 minut. Prosimy o punktualność!

PLAN ZAJĘĆ ONLINE DLA KLASY VIb 03-06.11.2020

Lekcje

Godziny lekcji ONLINE

02.11.2020

03.11.2020

04.11.2020

05.11.2020

06.11.2020

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

Informatyka (CHŁ)

geografia

j. polski

j. angielski

j. niemiecki

technika

Informatyka (DZ)

historia

plastyka

muzyka

Język polski

Pogrubione zagadnienia to tematy kolejnych lekcji. Pod każdym tematem wykonaj zadania zgodnie z poleceniami. Pamiętaj o poprawności ortograficznej i estetyce zapisu.

1. Dzieciństwo wobec dorosłości – wyjaśniamy przenośnie w wierszu J. Barana.

- Zapisz hasła: DZIECIŃSTWO , DOROSŁOŚĆ  i dopisz do nich po 3 skojarzenia.

- Przeczytaj wiersz J. Barana str. 64 – 65.

- Wykonaj w zeszycie polecenie 1 str. 65.

- Zapisz w zeszycie wyrażenia:  „ wiek marzeń”, „zielone lata z nadzieją bez granic” i wyjaśnij je swoimi słowami.

2. Miłość jest nieśmiertelna – czytamy opowiadanie „Moja mama jest wśród gwiazd”.                                                  - Przeczytaj tekst str. 66 – 68.
– Przeczytaj pytanie 1 str. 68 oraz nową wiadomość na str. 68 – podane tam przykłady narracji zapisz do zeszytu.
– Wykonaj w zeszycie zad. 10 str. 69.

T: Kąty.

• Przeczytaj informacje o kątach (to dla przypomnienia) z podręcznika str.58-59 i zrób zad.1 i 4 str.60.

1. Temat: Czasownik „to be” w czasie Past Simple- przypomnienie wiadomości.
  • Zacznijmy od powtórzenia słownictwa z ostatniej lekcji- otwórz podręcznik na str. 27 i wykonaj ćw. 5 - posłuchaj nagrania i wybierz odpowiedni rysunek.
    klasa_VIab_cw._5.mp3
  • Otwórz zeszyt ćwiczeń na str. 18, posłuchaj tego samego nagrania jeszcze raz i wykonaj ćw. 2.
  • Następnie wykonaj ćw. 1 na tej samej stronie- naucz się słówek na pamięć.
  • Obejrzyj krótki filmik, w celu powtórzenia sobie odmiany czasownika „to be” w czasie przeszłym. Wydrukuj lub przepisz notatkę do zeszytu.
    "was"czy "were"?- link do filmu
    was/were- wirtualna notatka- link
  • Wróć do zeszytu ćwiczeń na str. 18 i wykonaj ćw. 3.

Zadania i wiadomości sprawdzane będą na lekcji online.

1. Temat: Czas Past Simple - czasowniki regularne. (lekcja online).

Biologia

Zapoznaj się z tematem lekcji:  Płazińce – zwierzęta, które mają płaskie ciało - podręcznik   str. 33-36 oraz obejrzyj film na YouTube: Płazińce i tasiemce upiorne, płaskie robaki, które przyprawiają o dreszcze!  - link

Zapisz w zeszycie temat lekcji. Wykonaj pisemnie ćwiczenie 1 i 2 str. 36 w podręczniku oraz przygotuj ustną odpowiedź na ćwiczenie 3 i 4 str. 36

• Lekcja znajduje się pod linkiem: Religia