Tydzień kodowania

Zabawy z kodowaniem i programowaniem są pełne radości, otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia oraz rozumowania i wnioskowania. Kształcą wyobraźnię i kreatywność dzieci. Zachęcają je do działań grupowych, oraz rozwijają społecznie.

Ucząc dzieci kodowania, wyposażamy je w umiejętności i informacje, które poszerzą zakres ich przyszłych możliwości i perspektyw. Dajemy im pewność siebie i niezależność, a dodatkowo zaszczepiamy w nich postawę uczenia się przez całe życie.

W naszej szkole nauczyciele na wszystkich przedmiotach rozwijali wyżej wymienione umiejętności.

Uczniowie klas młodszych kodowali offline – wykorzystując do tego specjalnie przygotowane ćwiczenia i gry. Dzieci świetnie bawiły się na macie wykorzystując różne roboty. Natomiast uczniowie klas starszych na lekcjach informatyki rozwijali swoje umiejętności programowania w środowisku Scratch.

Filmik z zajęć uczniów znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.

Publikacja artykułu: czwartek, 11 marca 2021r.. Liczba wyświetleń: 855.