Pasowanie na czytelników

Każdego roku w naszej szkole uczniowie klas I są pasowani na czytelników. Uroczystość ta jest bardzo ważnym wydarzeniem dla siedmiolatków, to jeden z pierwszych kroków w dorosłość, a także doskonała okazja do rozpoczęcia przygody jaką jest samodzielne czytanie.

Pasowanie w naszej szkole poprzedzone było lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznali bibliotekę, jej organizację i zbiory.

Przed uroczystym pasowaniem uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu bajek i baśni, uzupełnili „Księgę mądrości”, a następnie ruszyli w trudną wyprawę po skarb. Po rozwikłaniu zadań i zagadek trafili do magicznego miejsca czyli „biblioteki”, gdzie czekał na nich, ukryty w starej skrzyni -„skarb”. Skarbem są oczywiście książki, które dzieci otrzymały dzięki Instytutowi Książki oraz plakat „Kreatywny alfabet” z literami do wycinania. Dla rodziców i opiekunów, czyli pierwszych i najważniejszych przewodników po świecie liter i literackich opowieści przekazano broszurę „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” – podpowiadając jak wprowadzać młodego czytelnika w magiczny świat literatury, jak wspierać dziecko w nauce czytania i jak bawić się w nawiązaniu do tekstów książki.

Zachęcamy do czytania i zapraszamy do naszej biblioteki!

Publikacja artykułu: piątek, 19 marca 2021r.. Liczba wyświetleń: 874.