Międzynarodowy Dzień Tolerancji

16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Również w naszej szkole uczniowie z klas I-III obchodzili ten dzień pod hasłem „ INNY- NIE ZNACZY GORSZY!”

Uczniowie obejrzeli filmy pt. „Czym jest tolerancje?” oraz „Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”. Na podstawie tych filmów rozmawiali z wychowawcami, czym jest tolerancja? co to znaczy być tolerancyjnym?. W tym dniu każda osoba chętna ubrała się na kolor zielony, który kojarz się z uzdrowieniem, nadzieją i wolnością. Na koniec zajęć wszystkie klasy I-III wykonały prace plastyczne, które zostały wywieszone na korytarzu szkolnym. Uczennice z klas starszych z Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariatu „ Klubu Ośmiu” wykonały gazetkę ścienną nawołującą do postaw tolerancji wobec drugiego człowieka.

Publikacja artykułu: niedziela, 21 listopada 2021r.. Liczba wyświetleń: 691.