"Poznaj Polskę" - wycieczka do Opola

"Poznaj Polskę"- kolejna wycieczka tym razem do Opola uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej w Lubrzy. W ramach dofinansowania przez Ministra Edukacji i Nauki wzięło w niej udział 81 uczniów wraz z opiekunami.

Program wycieczki obejmował obszar edukacyjny ,,Kultura i dziedzictwo narodowe". Uczniowie poznali zabytki kultury ludowej Śląska Opolskiego w Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach z uwzględnieniem: drewnianych zagród z wyposażeniem, budynków użyteczności publicznej, budynków gospodarczych i obiektów przemysłu wiejskiego. Poznali tradycje mieszkańców śląskiej wsi. Zwiedzili nowoczesne i w pełni multimedialne Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Zdobyli w zarysie informacje na temat historii polskiej piosenki, edycji opolskich festiwali, instrumentów muzycznych. Mieli możliwość wirtualnego przymierzania prawdziwych kostiumów gwiazd. Poczuli się nawet artystą na scenie legendarnego Amfiteatru Tysiąclecia.

Radośni, pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły :)

Publikacja artykułu: poniedziałek, 13 grudnia 2021r.. Liczba wyświetleń: 632.