"Pan Tadeusz" - plakaty

Na lekcjach języka polskiego nasi uczniowie często stosują ciekawe formy pracy na zajęciach. Jakiś czas temu, przy okazji omawiania lektury „Pan Tadeusz” Adama Mickiewicza, klasa VIIIb tworzyła plakaty zachęcające do przeczytania epopei.

Epos „Pan Tadeusz” to utwór wielowątkowy, należący do epiki – napisany wierszem. Po upadku powstania listopadowego Adam Mickiewicz, przebywając na emigracji, postanowił napisać utwór o tematyce jedności narodowej. Napisanie „Pana Tadeusza” zajęło autorowi około 2 lat. Dzieło ukazało się drukiem w 1834 roku w Paryżu.

Epos prezentuje dawne obyczaje, opisy przyrody i przede wszystkim tęsknotę za minionymi czasami. Całość rozpoczyna – IWNOKACJA – czyli rozbudowana apostrofa do OJCZYZNY i MATKI BOSKIEJ.

Przeczytaj, a dowiesz się więcej – a tak do przeczytania lektury zachęcają uczniowie :)

Publikacja artykułu: czwartek, 16 grudnia 2021r.. Liczba wyświetleń: 1 895.