"Nauczyciel na Medal"

Bardzo miło nam ogłosić, że w wielkim plebiscycie edukacyjnym "Nauczyciel na Medal" organizowanym przez Nową Trybunę Opolską w kategorii nauczyciel klas 0-III szkoły podstawowej w powiecie prudnickim zwyciężyła nasza reprezentantka Barbara Lesiów!

Jesteśmy bardzo dumni z tego faktu i zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu z naszą laureatką :)

1. Jak zaczęła się Pani praca zawodowa?

Jak wiele dziewczynek chciałam zostać nauczycielką. Na początku mojej drogi zawodowej byłam jednak przerażona nadmiarem zadań i wyzwań stawianych mi jako młodemu nauczycielowi. Dzisiaj jestem w 100% pewna, że to gdzie pracuję i co robię ma sens.

2. Czym była dla Pani nominacja w plebiscycie?

Sama nominacja była dla mnie ogromnym wyróżnieniem i jednocześnie zaskoczeniem. Poczułam też radość, że moje działania pedagogiczne zostały przez kogoś zauważone i docenione.

3. Co daje Pani praca w szkole ?

Praca w szkole od najmłodszych lat była moim marzeniem, które udało mi się zrealizować. Daje mi ogromną satysfakcję. Kocham dzieci. Nigdy nie zdawałam sobie sprawy z tego że można się do nich przywiązać jak do własnych. Ich uśmiech, uściski, bezinteresowna sympatia sprawiają że chce się żyć i dla nich pokonywać wszelkie trudności. Obserwowanie ich rozwoju podczas różnych aktywności, odkrywanie zdolności, dostrzeganie nawet najmniejszych sukcesów i wielkiej chęci do nauki jest moją siłą napędową.

Jeżeli szkoła staje się drugim domem, pełnym przyjaznych, współpracujących ze sobą nauczycieli i specjalistów oraz wspaniałych, wspierających nauczyciela w działaniach edukacyjnych i wychowawczych rodziców ( zawsze na takich trafiam!) to praca zawodowa staje się pasją i przyjemnością.

Korzystając z okazji chciałabym podziękować Wszystkim za przejaw życzliwości, docenienie moich wysiłków i dostrzeżenie mojego potencjału pedagogicznego. Ze wzruszeniem dziękuję za oddane na mnie głosy.

Publikacja artykułu: czwartek, 24 lutego 2022r.. Liczba wyświetleń: 422.