"Bezpieczne ferie" - spotkanie profilaktyczno-edukacyjne ze strażakami

Ferie zimowe już „za rogiem”, a więc ważne, by czas odpoczynku od nauki był spędzony w sposób bezpieczny! Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w dniu 01.02.2023r. odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku.

Podczas prelekcji strażacy szczególną uwagę zwrócili na niebezpieczeństwo związane z zabawami na zamarzniętych akwenach i w niedozwolonych miejscach. Przypomnieli o tym, że szczególnie niebezpieczne jest spacerowanie po zamarzniętej rzece lub stawie. Dzieci i młodzież biorąca udział w spotkaniu miała okazję zobaczyć sprzęt wykorzystywany podczas działań z zakresu ratownictwa wodnego.

Dziękujemy strażakom za poświęcony czas i przekazaną wiedze, która pomoże zatroszczyć się o bezpieczeństwo naszych uczniów.

Publikacja artykułu: piątek, 3 lutego 2023r.. Liczba wyświetleń: 456.