Szkoła pamięta 2023

Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Szkoła pamięta 2023". Jest to przedsięwzięcie pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Odbywa się w okresie, w którym wspomina się zarówno bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

W ramach projektu #Szkołapamięta2023 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach poświęconych tej tematyce, klasa VIIb wykonała prezentacje multimedialne, uczniowie klasy VIb wykonali plakaty zaś uczniowie klas II naszej szkoły narysowały piękne portrety świętych. Uczniowie klasy VIIa odwiedzili pobliski cmentarz- porządkowali zaniedbane groby, zapalili znicze oraz oddali hołd zmarłym.

Dzięki akcji „Szkoła pamięta” dzieci i młodzież uczy się nie tylko szacunku do polskiej tradycji, ale również pielęgnują w sobie miłość do ojczyzny i pamięć historyczną.

#Szkołapamięta2023

Publikacja artykułu: środa, 1 listopada 2023r.. Liczba wyświetleń: 156.