• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

Osiągnięcia i inicjatywy sportowe w roku szkolnym 2021/2022

W roku szkolnym 2021/2022 nasi uczniowie uczestniczyli w licznych zawodach sportowych

Gminne zawody w halową piłkę nożną 2021

W poniedziałek 11 października odbyły się gminne zawody w halową piłkę nożną. Szkoły z Lubrzy i Dytmarowa zmierzyły się gościnnie na sali w Prudniku.

Wśród chłopców w najstarszej kategorii wiekowej pewnie zwyciężyli nasi piłkarze, uzyskując tym samym awans na zawody powiatowe! W młodszej kategorii lepsi tego dnia okazali się gracze ze szkoły w Dytmarowie.

Natomiast dziewczęta stoczyły bardzo wyrównane spotkania, jednak zarówno w starszej, jak i młodszej kategorii awans uzyskał Dytmarów, choć w najmłodszej kategorii dopiero po rzutach karnych.

Powiatowe zawody w halową piłkę nożną

We wtorek odbyły się Powiatowe Zawody w Halową Piłkę Nożną chłopców w Głogówku. Nasza szkoła po zwycięstwie ze szkołą z Łącznika oraz przegranych z Prudnikiem i Głogówkiem zajęła ostatecznie 3 miejsce.

Skład: Kacper Tlałka, Marcin Dudek, Dawid Kubik, Mateusz Jeziorowski, Marek Pasternak, Piotrek Ciepielowski i Denis Wloka.

Mikołajkowy Tor Przeszkód

6 grudnia nauczyciele wychowania fizycznego z naszej szkoły zorganizowali "Mikołajkowy Zwinnościowy Tor Przeszkód"

Zawody skierowane były dla uczniów z klas I-III. Dzieci świetnie się bawiły i na koniec każdy otrzymał smakowitą paczkę, a na najszybszych uczniów z każdej klasy czekały jeszcze dyplomy :)

Powiatowe Zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym

W środę 23 lutego odbyły się Powiatowe Zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym w których nasi uczniowie spisali się wyśmienicie zajmując 2 miejsca na podium!

Zwyciężył Leon Ciesielski, natomiast trzecie miejsce zajął Mateusz Jeziorowski

Wojewódzkie Zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym

W piątek 25 lutego nasi uczniowie Leon Ciesielski i Mateusz Jeziorowski wybrali się wraz z nauczycielem Kamilem Lubaszką do Turawy na Wojewódzkie Zawody w Indywidualnym Tenisie stołowym.

Oboje godnie reprezentowali naszą szkołę, za co należą im się ogromne brawa!
Jednak lepiej poszło Leonowi, który po 3 zwycięstwach i dwóch porażkach uplasował się w okolicach 20 miejsca w województwie

Zawody jeździeckie

Nasi uczniowie po zajęciach szkolnych mają różne zainteresowania oraz pasje. Z całą pewnością uczennica klasy VIIb Julia Wolf swoją skierowała na jeździectwo konne.

W rozgrywanych 5 marca w "LKJ Ostroga Opole" zawodach jeździeckich, w konkurencji skoki przez przeszkody MiniLL 80cm towarzyskie zajęła 1 miejsce!!!

Obraz: Nasza uczennica na zawodach konnych

Nasza uczennica na zawodach konnych

Gminne zawody w piłkę siatkową dziewcząt i chłopców

W środę 30 marca nasi uczniowie rywalizowali w gminnych zawodach w piłce siatkowej.

Oba spotkania były bardzo zacięte!

W pierwszym nasze dziewczęta zwyciężyły 2:1 uzyskując awans na turniej powiatowy, natomiast w meczu naszych chłopców tego dnia skuteczniejsi okazali się zawodnicy ze szkoły w Dytmarowie wygrywając 1:2.

Turniej strzelecki

We wtorek 5 kwietnia w Zespole Szkół Rolniczych w Prudniku odbył się "Turniej strzelecki" dedykowany dla szkół podstawowych w których nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując III miejsce.

I miejsce 284pkt SP Moszczanka

II miejsce 272 pkt SP Biedrzychowice

III miejsce 261 pkt SP Lubrza

Celem imprezy było popularyzowanie wśród młodzieży szkół podstawowych idei klas wojskowych jako oferty edukacyjnej, a także kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Ponadto propagowanie wśród młodzieży sprawności fizycznej, zdrowego stylu życia i rozwijania zainteresowań oraz umiejętności obronnych w zakresie: strzelania z broni pneumatycznej, broni laserowej.

Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Kubik, Szymon Zubrzycki i Mateusz Synowczyński oraz Ula Rogowska, Natalia Piechota i Wiktoria Lis.

Dziękujemy za zaproszenie i gratulujemy naszym uczniom udanego występu.

Powiatowe zawody w Piłce Siatkowej dziewcząt

Wygrywamy powiatowe zawody w piłce siatkowej dziewcząt! Wielkie brawa dla naszych reprezentantek oraz ich opiekuna Wiesława Kasprzyszyna, którzy w czwartek 7 kwietnia zwyciężyli w turnieju rozgrywanym w Głogówku.

Wystąpiliśmy w składzie: Natalia Piechota, Urszula Rogowska, Wiktoria Lis, Emilia Jeleń, Aleksandra Mucha, Martyna Birecka, Oliwia Starzec i Maja Onufrejów.

Półfinał Wojewódzki w piłce siatkowej dziewcząt w Kędzierzynie-Koźlu

26 kwietnia nasze uczennice brały udział w Półfinałach Wojewódzkich w piłce siatkowej w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie zmierzyły się z bardzo wymagającymi rywalkami zajmując ostatecznie III miejsce!

Gminne zawody w mini piłce nożnej 2022

4 maja dokończyliśmy rozgrywanie gminnych zawodów w piłce nożnej chłopców i dziewcząt. W kategorii chłopców 2007/2008 pewnie zwyciężyli nasi chłopcy, natomiast w pozostałych kategoriach pomimo dobrej gry z naszej strony zwycięsko wyszli uczniowie ze szkoły w Dytmarowie.

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk LZS w siatkówce dziewcząt

6 maja nasze uczennice z klasy 8 brały udział w półfinale Wojewódzkich Igrzysk LZS w siatkówce dziewcząt rozgrywanych w Tarnowie Opolskim i spisali się w nich bardzo dobrze zajmując II miejsce!

A do zwycięstwa zabrakło naprawdę niewiele, gdyż w decydującym spotkaniu nasze reprezentantki przegrały po zaciętym spotkaniu z gospodarzami zawodów 2:1

Powiatowe zawody w mini piłce nożnej

10 maja nasi uczniowie uczestniczyli w Powiatowych Zawodach w Mini piłce nożnej chłopców w Prudniku i po zaciętych spotkaniach zajęli ostatecznie 3 miejsce!

Nasi reprezentanci zremisowali ze szkołą z Biedrzychowic (1:1) oraz z Białej (2:2) i przegrali ze zwycięzcami z Prudnika (0:5).

Półfinał wojewódzki LZS Szkół Wiejskich w piłce siatkowej chłopców

Wielkie brawa dla naszych uczniów, którzy w rozgrywanych 11 maja zawodach wywalczyli pierwsze miejsce oraz awans do finału wojewódzkiego!

Nasi chłopcy w drodze po zwycięstwo wygrali spotkania ze szkołą w Dytmarowie (2:1), Zagwiździu (2:0) oraz Starych Budkowic (2:0)

Dzień dziecka - klasy I-III

Z okazji Dnia Dziecka nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III wspaniale bawili się najpierw w swoich klasach oraz na sali gimnastycznej, a następnie na placu zabaw przed szkołą.

Było dużo uśmiechów podczas zabaw na świeżym powietrzu, podczas tworzenia modeli samolotów z papieru oraz wielu innych atrakcji przygotowanych przez panie nauczycielki.

Dzień dziecka - klasy IV-VIII

Uczniowie klas IV - VIII podczas wczorajszego święta uczestniczyli w zorganizowanym przez nauczycieli wychowania fizycznego wieloboju sprawnościowym (rzuty do kosza, skoki na skakance, strzały do bramki, rzuty frisbee).

Najlepsi zostali nagrodzeni dyplomami, a wszyscy uczniowie ostrzymali pyszne lody!

Na zakończenie Dnia Sportu czekała jeszcze jedna atrakcja, a mianowicie mecz w piłkę siatkową nauczyciele kontra uczniowie :)

Finał wojewódzki LZS Szkół Wiejskich w piłce siatkowej chłopców

W rozegranych 10 czerwca w Walcach Finałach Wojewódzkich Szkół Wiejskich LZS w piłce siatkowej chłopców nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze i w stojącym na wysokim poziomie turnieju zajęli ostatecznie 3 miejsce.

Nasi reprezentanci rozpoczęli od porażki 0:2 z późniejszymi triumfatorami ze szkoły w Łubnianach, następnie zwyciężyli z rówieśnikami z Zimnic 2:0, a w ostatnim najbardziej wyrównanym spotkaniu ulegli nieznacznie gospodarzom 1:2.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2024 ©