• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 pani bibliotekarka Ewa Lenartowicz realizowała wiele przedsięwzięć w szkole i przedszkolu.

Dzień Pluszowego Misia (25.11.2022r.)

Duże, małe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie przybyły w piątek do szkoły że swoimi właścicielami, by się uczyć i świętować.

A pani z biblioteki przygotowała dla uczniów klas młodszych konkursy i zabawy w bajkowej, misiowej krainie :)

Szkolny Konkurs Recytatorski „Baw się z nami wierszykami” (07.12.2022r.)

Dnia 7 grudnia 2022 roku w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod tytułem „Baw się z nami wierszykami”

Uczniowie klas I-III zaprezentowali wybrane przez siebie wiersze dla dzieci o zabawnej tematyce.

W składzie jury były: pani Józefa Gul oraz Justyna Srębacz.

Wszystkie dzieci zaprezentowały się znakomicie, dlatego też komisja konkursowa miała wielki dylemat z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie z 41 uczestników zabawy wszyscy otrzymali pierwsze lub drugie miejsca. Jury stwierdziło, że recytacja oraz zaangażowanie uczestników było tak duże, iż należało wszystkich wyróżnić i nagrodzić.

Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich uczestników. Podziękowania dla rodziców i opiekunów za pomoc w przygotowaniu dzieci konkursu.

Organizatorką konkursu była pani bibliotekarka Ewa Lenartowicz

Międzynarodowy Dzień Teatru

Międzynarodowy Dzień Teatru świętuje się na całym świecie co roku 27 marca. W naszej szkole dziewczyny z klasy V przygotowały wraz z panią bibliotekarką - kukiełkowe przedstawienie dla najmłodszych uczniów.

Animatorki same przygotowały kukiełki a także scenariusz do bajki. Widzowie przenieśli się w baśniowo –leśną krainę i obejrzeli bajkę „O lisicy i zajączku”

Światowy Dzień Książki

23 kwietnia to dzień w którym czytelnicy na całym świecie obchodzą swoje święto. Dla wszystkich moli książkowych Światowy Dzień Książki to okazja, by sięgnąć po ulubiony lub wyczekiwany tytuł.

Dla pozostałych to szansa, by przekonać się, że czytanie daje o wiele więcej niż czysta przyjemność poznawania nowych historii. A za drzwiami biblioteki czekają książki na wszystkich uczniów.

Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Taka uroczystość odbyła się w klasie Ia oraz Ib.

Uczniowie, zanim zostali pasowani wykazali się wiedzą dotyczącą zasad wypożyczania książek oraz prawidłowego obchodzenia się z książkami tworząc Wielką KSIĘGĘ MĄDROŚCI. Następnie, pięknie pracując w grupach wykonali wszystkie zadania bibliotecznego Escape-roomu, by finalnie otworzyć tajemniczy kufer ze skarbami czy książkami.

Po uroczystym pasowaniu, wręczeniu dyplomów, każdy nowy czytelnik zabrał do domu książkę „Pierwsze abecadło” pozyskane dzięki kampanii czytelniczej Instytutu Książki „Mała książka- wielki człowiek”. Cieszymy się że powiększyło się grono szkolnych czytelników.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2024 ©