Klasa VIII

Rozpoczynamy lekcje on-line! Więcej informacji poniżej.

Nauka zdalna 03-06.11.2020

Rozpoczynamy zajęcia on-line. Część lekcji będzie odbywała się w Office 365 w aplikacji MS Teams, gdzie każdy z uczniów otrzymał login i hasło do logowania. Bardzo prosimy o zalogowanie się tam w dniu dzisiejszym (poniedziałek), ponieważ od wtorku rozpoczynamy zajęcia zdalne. Pozostała część podobnie jak dotychczas odbywać się będzie poprzez zadawanie materiału przez nauczycieli. Obecnie ten materiał jest zamieszczony na stronie internetowej oraz w aplikacji Teams, a docelowo tylko tam będą umieszczane wszystkie materiały i zadania.

Lekcje online zaplanowano na 30 minut. Prosimy o punktualność!

PLAN ZAJĘĆ ONLINE DLA KLASY VIII 03-06.11.2020

Lekcje

Godziny lekcji ONLINE

02.11.2020

03.11.2020

04.11.2020

05.11.2020

06.11.2020

Dzień wolny od zajęć dydaktycznych

historia

fizyka

j. niemiecki gr. II

j. angielski

j. angielski

WOS

T 3. Języki środowiskowe.

• Zapisz, co to są kolokwializmy- WIKIPEDIA. Wykonaj ćw. 4 str. 75( 3 zdania)oraz dowolne jedno ćwiczenie z zeszytu ćwiczeń.

T.4. Dialekty i gwary.

• Napisz, jaka jest różnica między dialektem a gwarą- podr. str.76-77. Wypisz dialekty używane w Polsce.
  • Obejrzyj film na YouTub: Czy wszyscy mówimy tak samo - link

T 5.O stylu wypowiedzi.

• Zapisz, co to jest styl wypowiedzi -str.78-80. Zapisz w zeszycie zasady dobrego stylu wypowiedzi, podr. str. 79. Wykonaj ćw. 4 str. 80(dwa przykłady).

Z powodu nieobecności nauczyciela zajęcia on-line z języka polskiego w bieżącym tygodniu nie odbędą się! Proszę wyłącznie o zrealizowanie zadanego materiału.

T: Proporcje w zadaniach tekstowych.

• Podręcznik str.58 zad.4 i str.59 zad.6,7.

Grupa p. Joli

1. Temat: Miejsce pracy, zatrudnienie i pieniądze- uzyskiwanie informacji. (lekcja online)
  2. Temat: Zawody i związane z nimi  czynności- ćwiczenia.

Otwórz podręcznik na str. 30 i wykonaj następujące ćwiczenia:

• Ćw. 1. Połącz stwierdzenia z zawodami na zdjęciach.
  • Ćw. 2. Which job would you/ wouldn’t you like to do? Why? Odpowiedz na pytanie według podanego wzoru. Wykorzystaj słowa podane w ćwiczeniu.
  • Ćw. 3 Połącz zawody z kategoriami- notatka w zeszycie.

Proszę uczyć się słownictwa, a na lekcji online poćwiczymy wymowę i sprawdzimy efekty pracy.

1. Temat: „Praca”- rozumienie różnych tekstów. (lekcja online)

Grupa p. Eweliny
1.Temat:  Praca – „Reading and language functions” – analiza zadań językowych. (lekcja online)

2. Temat: „Praca” – zadania ze słuchu.

• Na rozgrzewkę językową wykonaj ćw. 2 str. 34 z podręcznika.
  • Przygotowując się do zadania ze słuchu zapoznaj się z treścią ćw. 3 str. 34.
    13.mp3
  • Po odsłuchania przygotowanych tekstów wykonaj ćw. 4 str. 34.

Zadania i wiadomości sprawdzane będą na lekcji online.

3. Temat: Praca – „Use of English” – środki językowe. (lekcja online)

Język niemiecki

T: Możliwości spędzania wolnego czasu.

• Oprócz zaplanowanych spotkań on-line proszę przepisać do zeszytu ze str.139 w podręczniku (Tabela nr 12 – Czasowniki modalne) odmianę czasownika kӧnnen –móc, potrafić

Fizyka

Chemia

Zapoznaj się z tematem lekcji: Proces dysocjacji jonowej soli -  podręcznik str.64-68  oraz obejrzyj  film na YouTube:  PROCES DYSOCJACJI JONOWEJ SOLI  (z cyklu chemiczny chichot) - link

Zapisz w zeszycie temat lekcji oraz wykonaj następujące polecenia:

1. Napisz na czym polega proces dysocjacji jonowej soli.
  2. Napisz reakcje dysocjacji, które przedstawione są na filmie.
  3. Wykonaj zadanie 1 str. 68 w podręczniku.
  4. Zadanie dla chętnych:  zadanie 3 str. 68 w podręczniku.

• Lekcja znajduje się pod linkiem: Religia

Wychowanie fizyczne

W bieżącym tygodniu uruchomiliśmy aplikację do nauki zdalnej, zatem zapraszamy do kontaktowania się z nauczycielami wychowania fizycznego poprzez stworzoną dla każdej klasy grupę. Na ten tydzień materiały umieszczone zostaną zarówno na stronie, jak i na grupie w MS Teams. Zapraszamy do ćwiczeń :)

Propozycje aktywności:

• Zabawy i ćwiczenia z piłką w domu - link
  • 30 prostych ogólnorozwojowych ćwiczeń wzmacniających całe ciało - link
    Jeśli chcecie to spróbujcie ułożyć z nich własny program treningowy i pochwalcie się swoją rozpiską
  • Podczas długiej pracy przy komputerze często cierpi nasz kręgosłup, postarajmy się o niego zadbać wykonując kilka prostych ćwiczeń - link

Nauka zdalna w okresie 26-30.10.2020
Klasa_VIII_26-30.10.pdf