• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w 108 krajach obchodzi się Międzynarodowy Dzień Kropki, również w naszej szkole uczniowie i nauczyciele klasy II, IIIa i IIIb pamiętali o tym wydarzeniu!

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem "The Dot". Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille'a. Szybko zyskała popularność wśród najmłodszych czytelników. Opowiastka zawarta w "The Dot" stała się inspiracją dla wielu nauczycieli i tak w 2008 roku powstał "Międzynarodowy Dzień Kropki". Święto obecnie, jest obchodzone już w 108 krajach. Ta inicjatywa ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich do tworzenia. Niezależnie od wieku, każdy z nas ma jakiś talent, Dzień Kropki jest dobrym pretekstem do pokazania go światu.

Uczniowie klas II, IIIa i IIIb na wiele sposobów realizowali swoje "kropkowe" talenty, a przy tym świetnie się bawili :)

 

Publikacja artykułu: wtorek, 24 września 2019r.. Liczba wyświetleń: 892.

Powrót do listy

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2023 ©