Bezpieczna droga do szkoły 2020/2021

Jak co roku ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły” z tej okazji w naszej szkole zostały zorganizowane takie zajęcia dla klasy Ia i Ib. Zajęcia przeprowadziły sierż. szt. Monika Łyko oraz nadkom. Małgorzata Jeżewska z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Omawiały podstawowe reguły poruszania się po drodze. Przypomniały dzieciom zasady przechodzenia przez jezdnię oraz właściwego zachowania się podczas jazdy samochodem. Ponadto uświadomiły najmłodszym z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać podczas drogi do i ze szkoły.
Bardzo ważnym elementem pogadanki było uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy też odzieży.
W trakcie spotkania uczniowie klas I otrzymali poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę „Pierwszaki”.

Dziękujemy za ciekawe zajęcia

Publikacja artykułu: poniedziałek, 21 września 2020r.. Liczba wyświetleń: 884.