Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) to dzień wybrany przez samorząd szkolny, w którym chętni uczniowie oraz nauczyciele przyszli do szkoły bez toreb i plecaków.

Nie oznacza to jednak, że niezbędne w szkole przedmioty zostały w domu. A zabawa polega na tym, aby korzystając ze swojej pomysłowości, kreatywności, sprytowi czymś ten plecak zastąpić.
Uczniowie zapakowali swoje podręczniki, przybory w różne „nosidła”: walizki, chlebaki, skrzynki na narzędzia, wózki sklepowe, legowiska dla zwierząt, klatki, donice, pudła różnej maści i wielkości, worki, torby i torebki.

Najciekawsze w każdej klasie i wyróżnienia otrzymują:

• Sawin Gajowiecki kl. Ia
  • Szymon Klose kl. Ib
  • Zofia Kożuszko kl. IIa
  • Julia Kunka kl. IIb
  • Oliwia Kusber kl. III
  • Szymon Olszowski kl. IV
  • Alessandra Mika kl. Va
  • Dominik Kunka kl. Vb
  • Agnieszka Soleniec kl. VI
  • Denis Wloka kl. VIIa
  • Monika Piorunkiewicz kl. VIIb
  • Dariusz Gajowiecki kl. VIIIa
  • Mateusz Jeziorowski kl. VIIIb

Dzień bez plecaka wymyślony został przez amerykańską aktywistkę i założycielką fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu, w którym szybko zorientowała się, jakie trudności spotykają inne dzieci, którym brakuje nie tylko plecaka ale także przyborów szkolnych podręczników. Zainteresowała tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność. Od 2012 roku organizowane są akcje zbierające datki dla najuboższych dzieci, na zakup właśnie plecaków i przyborów szkolnych.
Powinniśmy więc docenić nasze kolorowe i funkcjonalne plecaki i tornistry.

Publikacja artykułu: sobota, 2 kwietnia 2022r.. Liczba wyświetleń: 635.