Bezpieczna droga do szkoły

Jak co roku ruszyła ogólnopolska akcja „Bezpieczna droga do szkoły” z tej okazji w naszej szkole zostały poprowadzone zajęcia dla klas Ia i Ib.

Zaproszeni policjanci omawiali podstawowe reguły poruszania się po drodze oraz sprawdzali znajomość najważniejszych znaków drogowych. Przypominali dzieciom zasady właściwego przechodzenia przez jezdnię oraz zachowania się podczas jazdy samochodem. Ponadto uświadamiali najmłodszym z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się podczas drogi do i ze szkoły.

Bardzo ważnym elementem pogadanki było uświadomienie dzieciom jak ważne jest posiadanie elementów odblaskowych na plecaku czy też odzieży.

W trakcie spotkania uczniowie klas I otrzymali poradnik dla dzieci rozpoczynających naukę „Pierwszaki”.

Dziękujemy za ziekawe zajęcia :)

Publikacja artykułu: wtorek, 11 października 2022r.. Liczba wyświetleń: 377.