Spotkanie prewencyjne z policją

,,Bezpieczeństwo uczniów, przemoc i agresja występująca w środowisku szkolnym i Internecie oraz odpowiedzialność karna” to temat spotkania policji z klasami VI-VIII, które odbyło się w naszej szkole dnia 16.11.2022r.

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest przemoc i agresja oraz jak mają postępować gdy są świadkami takich sytuacji. Pani Policjantka przypomniała wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegła także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak nadzór kuratora bądź skierowanie sprawy do sądu rodzinnego.

Szczególną uwagę zwrócono na odpowiedzialność prawną nieletnich, agresje i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz zasad zachowania się obowiązujących w szkole i poza nią. Podczas spotkania zostało wyjaśnione uczniom wiele pojęć związanych ze zjawiskiem przemocy w sieci, jak również czego nie można i nie powinno się robić korzystając z Internetu.

Pogadanka profilaktyczna w dużym stopniu może przyczynić się do wzrostu świadomości zachowań ryzykownych i niebezpiecznych wśród dzieci i młodzieży szkolnej za co bardzo dziękujemy Pani Monice Łyko – policjantce z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku.

Publikacja artykułu: poniedziałek, 21 listopada 2022r.. Liczba wyświetleń: 343.