Spotkanie dla klas siódmych na temat Odpowiedzialności karnej

Dnia 13.10.2023r odbyło się spotkanie dla klas VII a i VII b nt. „Odpowiedzialności karnej”

Uczniowie dowiedzieli się, czym jest demoralizacja i jakie zachowania możemy do niej zaliczyć. Pani Policjantka przypomniała wszystkim o bezwzględnym stosowaniu się do zasad i norm regulujących funkcjonowanie jednostki w społeczeństwie. Ostrzegła także, iż nieprzestrzeganie prawa może doprowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak nadzór kuratora bądź skierowanie sprawy do sądu rodzinnego. Szczególną uwagę zwróciła na odpowiedzialność prawną nieletnich, agresje i przemoc wobec rówieśników i pracowników szkoły oraz na zasady obowiązujące w szkole i poza nią. Poruszyła także temat bezpodstawnych oraz fałszywych oskarżeń wobec innych osób i konsekwencji z nimi związanych.

Publikacja artykułu: środa, 18 października 2023r.. Liczba wyświetleń: 173.