Tydzień zdrowia psychicznego

W ubiegłym tygodniu w naszej szkole został zorganizowany TYDZIEŃ ZDROWIA PSYCHICZNEGO, którego koordynatorem był pedagog szkolny wraz z wolontariatem „ Klub Ośmiu”

Podczas tego tygodnia w klasach odbyły się zajęcia nt. profilaktyki zdrowia psychicznego z wychowawcami klas, pedagogiem szkolnym oraz psychologiem szkolnym. Uczniowie dowiedzieli się co to jest zdrowie psychiczne i jak o nie dbać, zdobyli wiedzę dot. czynników ryzyka oraz czynników chroniących zdrowie psychiczne, mieli możliwość przeanalizowania swojego codziennego funkcjonowania, biorąc pod uwagę dbałość o własne zdrowie psychiczne.

Wolontariuszki ze szkolnego „Klubu Ośmiu” zrobiły tablicę, która została umieszczona na szkolnym korytarzu ze wskazówkami jak dbać o nasze zdrowie psychiczne oraz z informacjami o instytucjach, które wspierają rodziny.

15 października na całym świecie obchodzony jest również Światowy Dzień Owoców i Warzyw, który w naszej szkole realizowany był w ramach Tygodnia Zdrowia Psychicznego w klasach 1 a i 1 b. Wspomniane święto jest doskonałą okazją do tego, aby zwrócić uwagę uczniom na rolę warzyw i owoców w diecie.

Publikacja artykułu: wtorek, 17 października 2023r.. Liczba wyświetleń: 177.