Debata - Bezpiecznie w szkole

28.05.2024 r. w naszej szkole odbyła się debata społeczna pt. „Bezpiecznie w szkole” . W spotkaniu uczestniczyli prudniccy policjanci, pedagog szkolny, nauczyciele oraz uczniowie z klas 6-8.

Spotkanie rozpoczęły p. Katarzyna Żegleń i p. Monika Sikora-funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Prudniku, które przedstawiły główne założenia debaty oraz opowiedziały o zjawisku cyberprzemocy– jak ją rozpoznać, metody jej zapobiegania, przeciwdziałania oraz odpowiedzialność karna.

Kolejnym etapem debaty było przedstawienie filmu profilaktycznego „Stop cyberprzemocy„ , który nakręcili uczniowie naszej szkoły. Po prezentacji filmu nastąpiła główna część debaty, czyli wystąpienia uczniów z klas 6-8. Podzielili się oni na dwie grupy „za” i „przeciw”- argumentowali swoje stanowiska dotyczące cyberprzemocy. Na koniec debaty zgodnie stwierdzono, że przemoc nie ma pozytywnych stron.

Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy stanowili widownię. Włączyli się oni aktywnie do dyskusji mając wiele własnych spostrzeżeń. Młodzież szkolna otrzymała materiały profilaktyczne oraz dowiedziała się gdzie szukać pomocy.

Publikacja artykułu: wtorek, 4 czerwca 2024r.. Liczba wyświetleń: 88.