Edukacja z wojskiem

We wtorek 18 czerwca mieliśmy okazję gościć w naszej szkole żołnierzy, którzy przeprowadzili bardzo ciekawe zajęcia dla naszych uczniów w ramach ogólnopolskiego programu Edukacja z wojskiem.

Edukacja z wojskiem to program edukacyjno-obronny - przygotowany i realizowany we współdziałaniu Ministerstwa Edukacji Narodowej i Ministerstwa Obrony Narodowej. Polega na przeprowadzeniu przez żołnierzy Wojska Polskiego specjalnie przygotowanych szkoleń w polskich szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Zasadniczym celem programu jest podniesienie świadomości dzieci i młodzieży w obszarze bezpieczeństwa i obronności oraz kształtowanie podstawowych nawyków i umiejętności z zakresu obrony i ochrony ludności oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.

Dziękujemy za zajęcia!

Publikacja artykułu: środa, 19 czerwca 2024r.. Liczba wyświetleń: 24.