• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

2020/2021

W roku szkolnym 2020/2021 pani bibliotekarka Ewa Lenartowicz realizowała wiele przedsięwzięć w szkole i przedszkolu.

Święto Pluszowego Misia

25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji nasi uczniowie powysyłali do nas zdjęcia ze swoimi pluszakami :)

Oczywiście nie możemy już się doczekać kiedy dzieci będą w szkole, gdzie w bibliotece czekać będą na nich różne książki i książeczki związane z misiami. 

Randka z książką

Walentynki udowodniły, że w książkach (i ich bohaterach) można się zakochać!
Biblioteka przygotowała atrakcje, na które dzieci czekały już od samego rana. Największą z nich była randka z książką. Na chętnych do zakochania się w książce czekały tajemnicze, owinięte w ozdobny papier, książkowe pozycje. To „Randka w ciemno... z książką!”. Walentynkowe lektury rozeszły się błyskawicznie. Każdy odwiedzający bibliotekę został obdarowany serduszkiem z napisem ”kocham książki” oraz słodką niespodzianką.

Konkurs recytatorski

Dnia 16 lutego 2021 r. w Szkole Podstawowej w Lubrzy odbył się Konkurs Recytatorski „ Wierszyki z dziecięcej książeczki”.

Miał on formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego.
W konkursie brały udział dzieci z klas I-III (z zachowaniem reżimu sanitarnego).
Celem konkursu było:
- popularyzowanie twórczości dziecięcej,
- rozwijanie zdolności recytatorskich,
- kształcenie umiejętności poprawnej wymowy trudnych wyrazów,
- zainteresowanie dzieci poezją,
- zachęcanie do występów na scenie,
- prezentacja umiejętności dzieci.

Recytacja była przednia, wszyscy bawili się wspaniale, a wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne nagrody.

Pasowanie na czytelników

Każdego roku w naszej szkole uczniowie klas I są pasowani na czytelników. Uroczystość ta jest bardzo ważnym wydarzeniem dla siedmiolatków, to jeden z pierwszych kroków w dorosłość, a także doskonała okazja do rozpoczęcia przygody jaką jest samodzielne czytanie.

Pasowanie w naszej szkole poprzedzone było lekcją biblioteczną, na której uczniowie poznali bibliotekę, jej organizację i zbiory.

Przed uroczystym pasowaniem uczniowie wykazali się wiedzą z zakresu bajek i baśni, uzupełnili „Księgę mądrości”, a następnie ruszyli w trudną wyprawę po skarb. Po rozwikłaniu zadań i zagadek trafili do magicznego miejsca czyli „biblioteki”, gdzie czekał na nich, ukryty w starej skrzyni -„skarb”. Skarbem są oczywiście książki, które dzieci otrzymały dzięki Instytutowi Książki oraz plakat „Kreatywny alfabet” z literami do wycinania. Dla rodziców i opiekunów, czyli pierwszych i najważniejszych przewodników po świecie liter i literackich opowieści przekazano broszurę „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem” – podpowiadając jak wprowadzać młodego czytelnika w magiczny świat literatury, jak wspierać dziecko w nauce czytania i jak bawić się w nawiązaniu do tekstów książki.

Bilet powrotny do biblioteki

Zabawa czytelnicza, obejmująca swym zasięgiem niemal całą Polską: "Bilet powrotny do biblioteki" zakończona.

Uczniowie klasy II oraz III, którzy wzięli udział w zabawie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody. W zabawie wzięli udział także rodzice, którzy pomagali w doborze lektur i niejednokrotnie wspomagali swoje pociechy w realizacji zadań.

Wszystkim uczestnikom zabawy gratulujemy!!!

Obraz: Dyplomy

Dyplomy

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2023 ©