• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

2021/2022

W roku szkolnym 2021/2022 pani bibliotekarka Ewa Lenartowicz realizowała wiele przedsięwzięć w szkole i przedszkolu.

Ogólnoposki Dzień Głośnego Czytania

W dniu 29 września obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten został ustanowiony w 2001 roku z inicjatywy Polskiej izby Książki, a jego celem jest promocja kultury i głośnego czytania.

Najważniejszymi odbiorcami tej akcji są dzieci i młodzież, czytanie na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo, pobudza wyobraźnię i staje się okazją do tworzenia pozytywnych relacji w klasie, szkole i w domu.
Oczywiście nasza szkoła aktywnie włączyła się w tą akcję! WSPÓLNE CZYTANIE TO WSPANIAŁA ZABAWA!

Paszport Czytelniczy

Wakacyjna zabawa, która miała na celu zachęcenie oraz nagrodzenie uczniów, którzy w casie przerwy wakacyjnej sięgali po książkę.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Miękki, puchaty, z łatką czy bez uszka, każdy pluszowy miś 25 listopada obchodzi swoje święto. Razem z najprzytulniejszym przyjacielem świętują dzieci w naszej szkole.

Konkurs recytatorski „Strachowierszyki”

Dnia 29 listopada 2021 r. w Szkole Podstawowej w Lubrzy odbył się Konkurs Recytatorski „Strachowierszyki”. Miał on formę prezentacji dowolnego utworu poetyckiego związanego z czarami, wróżbami, duchami ogólnie rzecz biorąc nawiązywał do obchodów tradycyjnych Andrzejek. W konkursie brały udział dzieci z klas I-III.

Recytacja dzieci była przednia, wszyscy bawili się strasznie wspaniale, w czarodziejskiej atmosferze
Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę.

Zrób sobie prezent na święta - wypożycz książkę!

Zrób sobie prezent na święta - wypożycz książkę! To hasło przedświątecznej akcji, która odbyła się w bibliotece szkolnej.

Na odwiedzających bibliotekę czekała niespodzianka. Wypożyczający musieli zdać się „na uśmiech losu”, ponieważ książki zapakowane zostały w świąteczny papier. Tytuł wypożyczonej książki był więc wielką niespodzianką. Czekał też słodki dodatek do książki - czekoladka. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i przyciągnęła do biblioteki nawet tych mniej gorliwych czytelników.

„List gończy”

„List gończy” – poszukiwanie podejrzanej o niecne czyny. Brzmi jak z filmu kryminalnego, ale to zadanie konkursowe dla klasy VIIb, która omawiała lekturę Juliusza Słowackiego pt.:”Balladyna”.

Uczniowie pisali listy gończe Balladyny oraz poszukiwawcze- zaginionej Aliny, dwóch sióstr, bohaterek dramatu. Prace wykonali oni z dużym zaangażowaniem, prezentując dokładną znajomość treści lektury oraz wspaniałe plastyczne wykonanie zadania. Uczniowie otrzymali dyplomy i słodki upominek.
Wszystkim uczestnikom zabawy gratulujemy!

Pasowanie na czytelnika klas pierwszych

Uroczystość dla pierwszoklasistów odbyła się jak zwykle w drugim semestrze nauki, gdy znają już wszystkie literki. Aby zdobyć tytuł „Czytelnika” - zadaniem uczniów było rozwiązanie łamigłówek i zadań w formie stacjonarnego escape roomu.

Zwieńczeniem zabawy było odnalezienie i otwarcie skrzyni ze skarbami czyli książkami które nasza szkoła otrzymała od Instytutu Książki. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą kochać i szanować książki. Na zakończenie uroczystego spotkania pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe dyplomy :)

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2024 ©