• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

Osiągnięcia i inicjatywy sportowe w roku szkolnym 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 nasi uczniowie uczestniczyli w licznych zawodach sportowych

Powiatowy turniej strzelecko-obronny (29.09.2022r.)

29 września uczniowie naszej szkoły z klasy VIII brali udział w "Powiatowym turnieju strzelecko-obronnym" zajmując w nim bardzo wysokie 2 miejsce!

Turniej rozgrywany był w II Liceum Ogólnokształcącym w Prudniku i składał się z czterech konkurencji:

1. Zwinnościowy tor przeszkód
2. Rzut granatem do celu

3. Strzały z broni do tarczy
4. Quiz z przepisów o ruchu drogowym

Łącznie wystartowało 10 zespołów z różnych szkół, więc zajęcie 2 miejsca jest świetnym osiągnięciem!

Naszą placówkę reprezentowali: Grzesiek Purzycki, Michał Bełziuk, Paweł Chruściel i Szymon Giza wraz z opiekunem Wiesławem Kasprzyszynem.

"Razem na sportowo" (06.10.2022r.)

W czwartek 6 października w naszej szkole było bardzo wesoło! Nauczyciele wychowania fizycznego przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Wójta Gminy Lubrza zorganizowali zawody sportowe pod hasłem "Razem na sportowo"

Dzieci z klas I-III doskonale bawiły się na sprawnościowym torze przeszkód. Natomiast uczniowie starszych klas rozgrywali turniej Badmintona oraz w czteroosobowych zespołach rywalizowali w "Wesołym wieloboju".

Na zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody, które zostały zakupione wraz ze sprzętem sportowym dla naszej szkoły przez Gminę Lubrza i za które serdecznie dziękujemy.

Całe przedsięwzięcie miało na celu promowanie zdrowego trybu życia i sportu jako alternatywy spędzania wolnego czasu w ramach zajęć pozalekcyjnych z elementami profilaktyki.

Gminne zawody w halową piłkę nożną (13.10.2022r.)

W czwartek 13 października w Prudniku rozegraliśmy gminne zawody w halową piłkę nożną klas VII-VIII

W kategorii chłopców bardzo pewnie zwyciężyli nasi reprezentanci, którzy w przyszłym tygodniu udadzą się na zawody powiatowe.

W spotkaniu dziewcząt lepsze okazały się zawodniczki ze szkoły w Dytmarowie.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za walkę i zaangażowanie! Zwycięzcom natomiast gratulujemy oraz życzymy szczęścia na kolejnych etapach!

Piknik sportowy klasy V (07.10.2022r.)

W piątek 7 października uczniowie klasy V wraz z wychowawcą zaprosili rodziców na piknik sportowy.

Frekwencja była wyśmienita, zabawa przednia!

Rodzice na równi z dzieciakami aktywnie uczestniczyli w różnego rodzaju zabawach. Był tor przeszkód, strzały piłki do bramki, skoki na skakance, mini siatkówka - wszystko w podziale na zespoły: rodzice kontra dzieci.

Między poszczególnymi konkurencjami dzieci zaprezentowały się w śpiewie, grze na gitarze, skrzypcach oraz w tańcu i pokazie akrobatycznym.

Piknik zakończył się poczęstunkiem w postaci pizzy i zabawą "krzesełka" :)

Powiatowe zawody w halową piłkę nożną (19.10.2022r.)

W środę 19 października w Prudniku nasi chłopcy z klas VIII i VII rywalizowali w powiatowych zawodach w halowej piłce nożnej i mimo tego, że nie zajęli miejsca na podium to godnie reprezentowali naszą szkołę tocząc naprawdę wyrównane pojedynki.

Lubrza - Moszczanka 1:1
Lubrza - Prudnik 1:6
Lubrza - Biała 1:2
Lubrza - Głogówek 1:2

Skład: Danis Wloka, Kacper Ułan, Paweł Chruściel, Mikołaj Idzi, Michał Bełziuk, Grzesiek Purzycki i Szymon Giza

V Opolski Bieg Belfra (22.10.2022r.)

W dniu 22.10.2022 w Grodkowie odbył się V Opolski Bieg Belfra. Z dumą ogłaszamy, że naszą szkołę reprezentowało dwóch nauczycieli: pani Joanna Kubatek startowała na 5km w Nordic Walking oraz pan Wiesław Kasprzyszyn w biegu na 10km.

Pan Wiesław z czasem 46.28 uplasował się na trzecim miejscu w kategorii nauczyciel mianowany.

Powiatowe zawody w "Dwa ognie" (17.11.2022r.)

W czwartek 17 listopada w Białej odbyły się powiatowe zawody w "Dwa ognie"dziewcząt i chłopców. Udział w nich wzięli uczniowie z Prudnika, Białej, Głogówka oraz Lubrzy.

W kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły bardzo wysokie drugie miejsce, natomiast w kategorii chłopców nasi uczniowie uplasowali się na czwartym miejscu.

Gratulujemy!

Gminne zawody w halową piłkę nożną - Igrzyska Dzieci (01.12.2022r.)

W czwartek 1 grudnia nasi uczniowie z rocznika 2010 i młodsi brali udział w gminnych zawodach w halową piłkę nożną

Tym razem zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców lepsi okazali się uczniowie z Dytmarowa. Życzymy im powodzenia w dalszych etapach, a naszym reprezentantom dziękujemy za walkę i zaangażowanie.

Mikołajkowy tor przeszkód (06.12.2022r.)

6 grudnia w naszej szkole nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali mikołajkowy tor przeszkód

Dziękujemy organizatorom oraz wspaniałym uczestnikom!

Gry i zabawy - zawody powiatowe

W czwartek 12 stycznia nasi uczniowie z rocznika 2012 i młodsi udali się do Białej na powiatowe zawody w "Grach i zabawach" gdzie spisali się bardzo dobrze zajmując zarówno w kategorii dziewcząt, jaki i chłopców 3 miejsce!

Powiatowe zawody w dyscyplinie 4-ki siatkarskie

We wtorek 24 stycznia nasi uczniowie rywalizowali w Głogówku w powiatowych zawodach w dyscyplinie 4-ki siatkarskie.

Zarówno w spotkaniu dziewcząt, jak i chłopców lepsi okazali się gospodarze, jednak nasi reprezentanci walczyli ambitnie i ostatecznie zostali sklasyfikowani na 2 miejscu w Powiecie, za co należą im się brawa!

Powiatowe zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym

W piątek 3 lutego odbyły się powiatowe zawody w Indywidualnym Tenisie Stołowym w Racławicach. Naszą szkołę reprezentowali: Leon Ciesielski i Dominik Kunka. Po bardzo wyrównanej walce Leon zajął ostatecznie III miejsce w swojej kategorii uzyskując tym samym awans do finału wojewódzkiego.

Gminne Zawody w Piłce Siatkowej (09.03.2023)

W czwartek 9 marca uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w gminnych zawodach w Piłkę Siatkową. W kategorii chłopców pewne zwycięstwo zanotowała nasza szkoła!

Natomiast wśród dziewcząt lepsze okazały się reprezentantki szkoły w Dytmarowie.

Piłka siatkowa chłopców - zawody powiatowe (15.03.2023)

W środę 15 marca w Głogówku odbyły się Powiatowe Zawody w Piłce Siatkowej, w których nasi chłopcy po bardzo wyrównanej walce nieznacznie przegrali ze szkołą z Racławic Śląskich 1:2

Ale i tak naszym uczniom należą się wielkie brawa, gdyż zaprezentowali naprawdę kawał dobrej siatkówki!

Półfinał wojewódzki szkół wiejskich w siatkówkę chłopców (27.03.2023)

W poniedziałek 27 marca nasi uczniowie brali udział w półfinale wojewódzkim szkół wiejskich w Piłce Siatkowej chłopców, w którym po bardzo wyrównanej rywalizacji zajęliśmy ostatecznie III miejsce.

Nasi reprezentanci rozpoczęli od pewnego zwycięstwa 2:0 nad szkołą z Mechnicy. Następnie nieznacznie ulegliśmy w kolejnych dwóch spotkaniach 1:2 z gospodarzami z Zimnic Wielkich oraz w tym samym stosunku z zespołem z Racławic Śląskich.

Półfinał wojewódzki szkół wiejskich w mini piłce siatkowej dziewcząt (28 marca 2023)

W rozegranych we wtorek 28 marca półfinałach wojewódzkich szkół wiejskich w mini piłce siatkowej dziewcząt nasze reprezentantki zajęły 3 miejsce.

Po bardzo zaciętych spotkaniach przegraliśmy nieznacznie 1:2 z gospodarzami z Dąbrowy oraz w takim samym stosunku z Racławicami. Gratulujemy zwycięzcą i dziękujemy naszym dziewczętą za godne reprezentowanie szkoły!

Półfinał wojewódzki szkół wiejskich w mini siatkówce chłopców (13 kwietnia 2023)

W rozegranych w czwartek 13 kwietnia półfinałach wojewódzkich szkół wiejskich w mini piłce siatkowej nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze zajmując II miejsce

Do zwycięstwa w całym turnieju zabrakło naprawdę niewiele, gdyż po dobrym spotkaniu przegraliśmy nieznacznie 2:1 z późniejszymi triumfatorami z Polskiej Nowej Wsi oraz pewnie wygraliśmy z gospodarzami z Wawelna 2:0.
Gratulujemy udanego występu
!

Gminne Zawody w Piłce Nożnej (24.04.2023r.)

24 kwietnia nasi uczniowie rywalizowali w Gminnych Zawodach w Piłce Nożnej

Wśród chłopców w roczniku 2008/2009 pewnie zwyciężyli nasi reprezentanci! Natomiast wśród chłopców młodszych lepsi okazali się uczniowie z Dytmarowa.

Dużo więcej emocji towarzyszyło spotkaniom dziewcząt. W kategorii 2010 i młodsi nieznacznie lepsze okazały się piłkarki z Dytmarowa ale wśród dziewcząt starszych po fantastycznej walce zwyciężyły nasze uczennice za co należą im się ogromne brawa :)

Powiatowe zawody w piłce nożnej dziewcząt i chłopców (27.04.2023)

27 kwietnia nasze drużyny dziewcząt i chłopców złożone z uczniów klasy 7 i 8 rywalizowali w Głogówku w Powiatowych Zawodach w Piłce Nożnej. Ostatecznie każda z drużyn po rozegraniu 3 wymagających spotkań zajęła IV miejsca

Dziękujemy za zaangażowanie i godne reprezentowanie naszej szkoły.

Powiatowe eliminacje XXIII Turnieju "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" (28.04.2023)

W piątek 28 kwietnia w Głogówku odbyły się powiatowe eliminacje XXIII Turnieju "Z PODWÓRKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU" w którym naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny

Zespół U12 chłopców zajął IV miejsce, natomiast w kategorii U10 III

Szczególnie nasi młodsi uczniowie zaprezentowali się naprawdę z dobrej strony zajmując miejsce na podium w stawce 6-ciu zespołów!

Zwycięzcą życzymy powodzenia w finałach wojewódzkich, a naszych chłopakom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły

Zajęcia sportowe uczniów klasy V z rodzicami (26.05.2023)

W dniu 26.05 klasa V ze Szkoły Podstawowej w Lubrzy bawiła się wraz rodzicami i wychowawczynią na sportowo.

Był mecz piłki nożnej, siatkówki, strzelanie z łuku, rzuty do kosza Rodzice kontra dzieci, jak też tor przeszkód. Walka była zacięta ale wyrównana. Zarówno dzieci jak i rodzice dali z siebie wszystko.

Rodzice zadbali o pieczone kiełbaski, owoce, przekąski, a dzieci odśpiewały sto lat swoim rodzicom z okazji Dnia Matki oraz zbliżającego się Dnia Ojca.

Było bardzo wesoło i smacznie :)

Zabawa zakończyła się około godz.20.30., chociaż dzieci miały ochotę na więcej...

Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne

We wtorek 30 maja wszyscy nasi uczniowie spisali się na medal i to dosłownie, gdyż każdy z 16-tu reprezentantów szkoły wywalczył przynajmniej jeden krążek w licznie obsadzonej rywalizacji!

A oto nasi medaliści:

- Dziewczęta (2010 i młodsze):
Zuzia Kamosińska - I miejce w biegu na 300m

Natalka Żabska - I miejsce w rzucie piłeczką palantową
sztafeta 4x100m w składzie: Zuzia Kamosińska, Zosia Kubik, Amelka Krachel i Emilka Mirga - III miejsce

- Chłopcy (2010 i młodsi):
Dominik Kunka - I miejsce w rzucie piłeczką palantową 
Filip Ryznar - II miejsce w rzucie piłeczką palantową
Kamil Isczyński - I miejsce w biegu na 500m
Michał Dudek - II miejsce w skoku w dal
Maciek Jeleń - III miejsce w skoku w dal
Michał Dudek - II miejsce w biegu na 100m

Kuba Steciura - III miejsce w biegu na 100m
sztafeta 4x100m w składzie: Kuba Steciura, Maciek Jeleń, Dominik Kunka i Michał Dudek - II miejsce

- Dziewczęta (2008-2009):
Oliwia Szkudlarek - I miejsce w biegu na 300m

- Chłopcy (2008-2009):
Grzesiek Purzycki - I miejsce w skoku w dal

Paweł Chruściel - II miejsce w skoku w dal
Paweł Chruściel - III miejsce w biegu na 100m
Michał Bełziuk - III miejsce w biegu na 300m
sztafeta 4x100m w składzie: Mikołaj Idzi, Grzesiek Purzycki, Michał Bełziuk i Paweł Chruściel - I miejsce

Gratulujemy!

Dzień Dziecka w klasach I-III

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć klas I-III z Dnia Dziecka. Było dużo uśmiechu i radości, a będzie jeszcze więcej, gdyż 5 czerwca na naszych uczniów czeka Dzień Sportu

Piknik sportowy dla klas I-III

Piękna pogoda, sportowa rywalizacja i uśmiechnięte dzieci, to wszystko sprawiło, że Dzień Sportu można uznać za bardzo udany!

Dzień Sportu dla klas IV - VIII

Nauczyciele wychowania fizycznego z okazji Dnia Sportu zorganizowali dla klas IV-VIII "Wesoły pięciobój"

w skład pięcioboju wchodziły takie konkurencje jak:

- rzuty do kosza
-
skoki na skakance
-
skok w dal z miejsca
-
strzelanie z łuku do celu
-
rzut frisbee na odległość

Uczniowie dobrani w czteroosobowe zespoły dali z siebie wszystko i z uśmiechem na twarzy wykonywali poszczególne konkurencje. Wszyscy otrzymali lody oraz czekolady, a na najsprawniejszych czekały dyplomy.

Zwieńczeniem Dnia Sportu był tradycyjnie mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie, w którym nieznacznie lepsi okazali się Ci pierwsi ;)

Dziękujemy wszystkim uczestnikom!

Zdjęcia w tym wesołym dniu zostały wykonane przy wykorzystaniu aparatu fotograficznego pozyskanego w ramach Programu #LabolatoriaPrzyszlosci

Laboratoria Przyszłości

Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich rocznika 2010 i młodsi

Świetnie spisali się nasi reprezentanci w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich rocznika 2010 i młodsi zdobywając aż 4 medale!

Zawody odbyły się w Opolu na Miejskim Stadionie Lekkoatletycznym im. Opolskich Olimpijczyków, gdzie każdy z naszych 8-miu uczniów zaprezentował się z bardzo dobrej strony!

Zuzanna Kamosińska zwyciężyła w biegu na 300 m ze świetnym rezultatem 49,45

Kamil Isczyński nie miał sobie równych w biegu na 500 m z czasem 88,53

Drugie miejsce w bardzo prestiżowej konkurencji jaką jest bieg na 100 m wywalczył Michał Dudek z czasem 13,59

 Srebrny medal osiągnęła w skoku wzwyż Zosia Kubik z fantastycznym wynikiem 135 cm

Bardzo niewiele do podium zabrakło Dominikowi Kunce w rzucie piłeczką palantową, gdyż uzyskany przez niego wynik 47,50 dał mu 4 miejsce

Również IV miejsce w skoku w dal osiągnął Michał Dudek i tu do brązu zabrakło 2 cm

W zawodach wystąpili również: Karolina Wójcik, Kuba Steciura i Filip Ryznar również prezentując się z bardzo dobrej strony

Gratulujemy i jesteśmy z Was bardzo dumni!

Wojewódzkie Igrzyska LZS Szkół Wiejskich rocznika 2008-2009

Dzisiaj w Wojewódzkich Igrzyskach LZS Szkół Wiejskich w Opolu rywalizowali uczniowie z rocznika 2008-2009. Naszą szkołę reprezentowali Oliwia Szkudlarek, Paweł Chruściel, Grzesiek Purzycki, Michał Bełziuk i Mikołaj Idzi.

Najlepiej wypadła Oliwia, która w biegu na 300 m zajęła miejsce na trzecim stopniu podium!

Również świetnie zaprezentował się Paweł Chruściel uzyskując bardzo dobry piąty wynik w skoku w dal.

Na siódmym miejscu konkurencję skoku wzwyż ukończył natomiast Grzesiek Purzycki

Pozostali nasi uczniowie również zaprezentowali się z dobrej strony, za co im dziękujemy i serdecznie gratulujemy!!!

II Otwarte Mistrzostwa Prudnika w lekkoatletyce

19 czerwca nasi uczniowie uczestniczyli w II Otwartych Mistrzostwach Prudnika w lekkoatletyce dla klas I-IV szkoły podstawowej "Mały Atleta" i spisali się bardzo dobrze!

Uczestnicy rywalizowali osobno w każdym roczniku w 4 konkurencjach:
- biegu na 60 m
- rzutu vortexem na odległość 
- skoku w dal
-
biegu na 60 m przez płotki

W imprezie brało udział blisko 250 młodych sportowców, z czego 30, to nasi uczniowie. Wszyscy spisali bardzo dobrze i jesteśmy z nich bardzo dumni!

A oto nasi medaliści:

W kategorii rocznik 2015:
Jeremiasz Żukiński - I miejsce w rzucie vortexem

W kategorii rocznik 2014:
Julia Wójcik - I miejsce w biegu na 60 m przez płotki
Julia Wójcik - II miejsce w skoku w dal
Alex Hoinka - II miejsce w skoku w dal

W kategorii rocznik 2013:
Adrian Żegleń - I miejsce w biegu na 60 m
Adrian Żegleń - I miejsce w skoku w dal
Julia Kunka - II miejsce w biegu na 60 m
Dominik Moskal - II miejsce w rzucie vortexem
Radek Hul - III miejsce w rzucie vortexem

W kategorii rocznik 2012:
Maja Idzi - II miejsce w biegu na 60 m przez płotki
Maja Idzi - III miejsce w rzucie vortexem
Hania Gąsior - III miejsce w w biegu na 60 m przez płotki

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2024 ©