Konkursy przedmiotowe w roku szkolnym 2018/2019

Konkurs recytatorski poezji Josepha von Eichendorffa

W sobotę 25 maja w Prudnickim Ośrodku Kultury nasi uczniowie uczestniczyli w organizowanym od 28 lat konkursie recytatorskim poezji Josepha von Eichendorffa

W rywalizacji wzięli udział uczniowie szkół, między innymi z Prudnika, Łącznika, Lubrzy i Strzeleczek.

W swojej kategorii wiekowej Liliana Pawłowska zajęła I miejsce

Konkurs Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej

W poniedziałek 1 kwietnia w Komprachcicach odbył się finał IX Konkursu Wiedzy o Mniejszości Niemieckiej.

Wzięło w nim udział 119 reprezentantów 53 szkół z województwa opolskiego, a wśród nich dwoje naszych uczniów: Patryk Kuchta i Bartosz Piechota. Nasi chłopcy nie zajęli finalnie miejsca w pierwszej V, ale i tak sam udział w tak wąskim gronie jest sukcesem!

Gminny Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 14 marca 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy odbył się TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Czterech uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do etapu powiatowego, który odbędzie się w Białej.
W kategorii klas IV-VI drugie miejsce zdobył Mateusz Synowczyński, trzecie Kacper Ziemba, natomiast w kategorii klas VII-VIII oraz gimnazjum I miejsce zdobył Mateusz Muzyka, II miejsce Dominik Synowczyński.
Zwycięscy otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Lubrza.

Konkurs fotograficzny w Bruntalu

"Region oczami młodych" to druga edycja konkursu fotograficznego zorganizowanego przez Ośrodek Kultury w Bruntalu przy współpracy z Prudnickim Ośrodkiem Kultury.

W konkursie wzięło udział ponad 70 młodych fotografów, którzy nadesłali ponad 420 zdjęć. W piątek 15 lutego w Bruntalu odbyło się wręczenie nagród i tak II miejsce w kategorii 'reportaż' zdobył uczeń naszej szkoły Grzegorz Purzycki z klasy IVa.

Konkurs Biologiczny

22 stycznia odbył się Konkurs Biologiczny dla klas gimnazjalnych na etapie gminnym, w której wzięli udział uczniowie z Białej, Łącznika i Lubrzy. Nasi reprezentanci zaprezentowali się bardzo dobrze!

Zwyciężyła Liliana Pawłowska, natomiast II miejsce zajął Dawid Maćków.
Gratulujemy super wyników!

XXII Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej

29 listopada odbyła się XXII Mała Olimpiada Wiedzy Ekologicznej w Głuchołazach

Uczestniczyli w niej nasi uczniowie: Karolina Nowak, Ula Rogowska, Natalka Piechota i Miłosz Tyrpuła. Dzieci zaprezentowały się z dobrej strony i wykazały się dużą wiedzą. Uczniów do konkursu przygotowywała Pani Lila Gąsior.

Dyktando z języka niemieckiego

W czwartek 25 października nasi uczniowie uczestniczyli w IX Wojewódzkim Dyktandzie Języka Niemieckiego w Walcach. Naszą szkołę reprezentowały: Liliana Pawłowska, Agnieszka Łukasik, Maja Juszczak, Wanessa Dziallek i Dominika Regińczuk. Na wyniki musimy poczekać do połowy listopada, ale na pewno dziewczęta dały z siebie wszystko!

Test wiedzy o lesie

Bardzo dobry występ naszych uczniów w "X Terenowym Turnieju Wiedzy o Lesie" przeprowadzonym 23 października w Lesie Kubice pod Nysą.

Na blisko 40 uczestników nasi reprezentanci uzyskali wysokie miejsca:
- III miejsce zajął Szymon Tchórzewski
- VIII miejsce Liliana Pawłowska
- IX miejsce Damian Twardowski
- X miejsce Filip Michalec
Brawa dla naszych zdolnych uczniów oraz dla Pani Dyrektor Bożeny Ostrycharczyk za świetne przygotowanie całej grupy.