• Biuletyn Informacji Publicznej
  • tel./fax. 77 437 62 07

2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 pani bibliotekarka Ewa Lenartowicz realizuje wiele przedsięwzięć w szkole i przedszkolu.

Pasowanie na czytelnika uczniów z klasy I

Dnia 30 kwietnia 2019 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów kl. I. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie wykonali zadnia sprawdzające ich wiedzę o baśniowych bohaterach książek. Wykazali się umiejętnością sprawnego liczenia i czytania. Stworzyli także „księgę mądrości”, w której zawarli zasady dobrego czytelnika.

Po wykonaniu wszystkich zadań uczniowie przyrzekli, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Aktu pasowania na czytelnika biblioteki szkolnej dokonała pani bibliotekarka Ewa Lenartowicz.

Na pożegnanie nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowy dyplom. Nie zabrakło również słodkiej niespodzianki.

Nauczyciel – bibliotekarz podziękował wychowawczyni kl. I p. Katarzynie Muzyka za to, że propaguje czytelnictwo wśród swoich wychowanków.

Dla pierwszoklasistów, ten dzień był pełen wrażeń. Zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

Wizyta przedszkolaków z Browinca

6 marca naszą szkołę odwiedziły przedszkolaki z Nowego Browińca. Podobnie jak podczas niedawno przeprowadzonych zajęć z dziećmi z przedszkola w Lubrzy tematem przewodnim było samodzielne przygotowanie zdrowych żelków. Dzieci zwiedziły również szkołę oraz pobawiły się na sali gimnastycznej.

Wizyta przedszkolaków z Lubrzy

W środę 27 lutego w naszej szkole pojawili się wyjątkowi goście, były to przedszkolaki z Gminnego Publicznego Przedszkola w Lubrzy. Najstarsza grupa  „Jeżyki i Tuptusie „ wraz z wychowawcą grupy p. Renatą Kwinta zwiedziły nasza szkołę, a Pani Ewa Lenartowicz oraz pan Kamil Lubaszka przygotowali zajęcia dla zaproszonych dzieci. Przedszkolaki miały za zadanie wykonać doświadczenie, którego końcowym efektem były  cukierki -żelki.  Pomimo braku doświadczenia, bo to przecież sześciolatki, spisały się doskonale i samodzielnie (z niewielką pomocą uczennic Dominiki  i Julii z 8b) wykonały zdrowe i bez konserwantów i sztucznych barwników żelki, które  na koniec zjadły ze smakiem. Po nauce przyszedł czas na zabawę i ruch. Pan Kamil Lubaszka przygotował dla najmłodszych dużo ćwiczeń i zabaw na sali gimnastycznej, które podobały się dzieciom. Na zakończenie wycieczki przedszkolaki wręczyły pani Ewie podziękowanie za zorganizowane zajęcia. Już niedługo sześciolatki będą uczniami klasy pierwszej. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie przekonały się, ze w szkole jest wesoło i miło i ciekawie.

Zajęcia czylelnicze w Przedszkolu w Lubrzy 20 luty 2019

20 lutego uczennice Gimnazjum w Lubrzy: Agnieszka i Liliana wraz z bibliotekarzem odwiedziły najstarszą grupę przedszkolaków Gminnego Publicznego Przedszkola w Lubrzy. Przygotowały teatrzyk ona podstawie opowiadania Hanny Łochockiej „O Wróbelku Elemeleku” i jego pustym brzuszku i rondelku.Dzieci uważnie słuchały i obserwowały kukiełki. Okazało się, że sporo wiedzą o ptakach mieszkających w Polsce i ich zwyczajach, oraz o idei dokarmiania zwierząt w czasie surowej pogody. Starszaki odgadywały odgłosy ptaków, co nie było łatwym zadaniem, a później wcieliły się w animatorów i przy pomocy kukiełek zaprezentowały wcześniej obejrzaną historyjkę.

Zostaliśmy zaproszeni przez przedszkolaków na kolejne zajęcia, co nas cieszy i na pewno skorzystamy z zaproszenia!

Zajęcia czytelnicze w przedszkolu 05 styczna 2019

Cała polska czyta dzieciom,a My czytamy przedszkolakom! W piątek 5 stycznia uczennice z klasy VI wraz panią bibliotekarką Ewą Lenartowicz udały się do Publicznego Przedszkola w Lubrzy na zajęcia czytelnicze z najmłodszą grupą przedszkolaków. Uczennice zaprezentowały bajkę o zwierzątkach w stajence betlejemskiej i Trzech Królach, a później pomogły dzieciom wykonać pięknie zdobione korony królewskie. Było dużo zabawy i wiele królewiczów i królewien w przedszkolu.

Piernikowe szaleństwo w klasie I

Zajęcia czytelnicze w przedszkolu

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Lubrzy odwiedziły przedszkolaków i przeprowadziły zajęcia czytelnicze na których przedstawiły przygody "Wróbelka Elemelka" i "Gorącego kartofelka". Przedszkolaki słuchały uważnie i bawiły sie doskonale. Wprowadzanie dzieci w świat literatury to dla przedszkolaków nauka a dla uczniów odpowiedzialna zabawa.

Propozycje zakupu książek w roku szkolnym 2019/2020

Zapraszamy UCZNIÓW oraz RODZICÓW  do składania propozycji zakupu książek w „Narodowym programie Rozwoju czytelnictwa ”, który będzie realizowany w roku szkolnym 2019/2020

 Przede wszystkim umożliwi on zakup książek do bibliotek szkolnych w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji
i zainteresowań czytelniczych.

 Biblioteka szkolna będzie nabywać książki, które będą wybierane przez uczniów i którymi autentycznie są zainteresowani. Książki będą bliskie ich doświadczeniom w poznawaniu i rozumieniu współczesnego świata; swoją fabułą powinny rozbudzać ciekawość młodego czytelnika otaczającą go rzeczywistością i inspirować do twórczego działania.

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, realizują ministerstwa: edukacji narodowej oraz kultury i dziedzictwa narodowego. Na propozycje tytułów książek czekamy w Bibliotece Szkolnej w Lubrzy do końca czerwca 2019r.

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2024 ©