• tel./fax. 77 437 62 07

Osiągnięcia i inicjatywy sportowe w roku szkolnym 2018/2019

W roku szkolnym 2018/2019 nasi uczniowie uczestniczyli w licznych zawodach sportowych

Finał wojewódzki szkół wiejskich w Domaszowicach 10.05.2019

Sukces naszych siatkarzy! W rozegranym 10 maja w Domaszowicach finałach wojewódzkich szkół wiejskich nasi gimnazjaliści zajęli I miejsce!!! Naszą szkołę reprezentowali: Michał Jeleń, Dawid Dudek, Mateusz Muzyka, Karol Gallus, Damian Twardowski, Jakub Kwinta i Mikołaj Haczkiewicz. Opiekunem zwycięskiej drużyny była Pani Basia Wolaniuk. 

Gminne zawody w mini piłce nożnej dziewcząt z klkas VII, VIII i Gimnazjum 08.05.2019

8 maja na boisku przy naszej szkole odbyły się gminne zawody w mini piłce nożnej dziewcząt z klas VII, VII i Gimnazjum. Po bardzo wyrównanym spotkaniu zakończonym remisem 2:2 oraz bezbramkowej dogrywce o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których skuteczniejsze okazały się uczennice z Dytmarowa.

Powiatowe zawody w piłce nożnej chłopców klas VII, VIII i Gimnazjum 06.05.2019

Podczas rozgrywanych 6 maja powiatowych zawodach w piłce nożnej chłopców klas VII, VIII i gimnazjum, nasi uczniowie po zwycięstwach z Białą i Prudnikiem oraz przegranej z Głogówkiem zajęli II miejsce

Wyjazd na lodowisko i na kręgle 05.04.2019

Młodzież klas VIII a i b oraz III gimnazjum spędziła piątkowy dzień na sportowo. Wybrali się do Opola gdzie na rozgrzewkę zagrali w kręgle, a następnie świetnie bawili się na lodowisku pod czujnym okiem instruktorów w ramach projektu realizowanego przez Związek Ludowych Zespołów Sportowych. Były ćwiczenia, zadania i przede wszystkim świetna zabawa!

Półfinały wojewódzkie w mini piłce siatkowej chłopców szkół wiejskich 04.04.2019

Zwycięstwo! W miejscowości Kadłub nasi chłopcy z klas V-VI rywalizowali w półfinale wojewódzkim szkół wiejskich w mini piłce siatkowej i zaprezentowali się świetnie wygrywając cały turniej

Powiatowe zawody chłopców w minipiłkę nożną 03.04.2019

W rozgrywanych 3 kwietnia powiatowych zawodach w mini piłce nożnej w Prudniku nasi uczniowie zajęli III miejsce! Bardzo wyrównany poziom rozgrywek, w których najlepsi okazali się reprezentanci szkoły w Głogówku, drugie miejsce przypadło gospodarzom, natomiast na IV miejscu zakończyła zmagania placówka z Białej. Brawa dla chłopców za duże zaangażowanie i walkę do końca.

Półfinały wojewódzkie szkół wiejskich w Piłce Siatkowej dziewcząt z klas VII-VIII 28.03.2019

28 marca w półfinale wojewódzkim szkół wiejskich w miejscowości Łubniany uczestniczyły nasze dziewczęta z klasy VII i VIII. Tu przeciwniczki okazały się lepsze od naszych uczennic. Jednak brawa za zaangażowanie dla naszych siatkarek!

Półfinały wojewódzkie szkół wiejskich w Piłce Siatkowej chłopców z Gimnazjum 28.03.2019

Chłopcy bardzo pewnie zwyciężyli w półfinale wojewódzkim szkół wiejskich w Piłce Siatkowej chłopców rozgrywanym w Dobrzeniu Wielkim 28 marca 2019 roku. Nasi gimnazjaliści wygrali po 2:0 z gospodarzami z Dobrzenia, szkołą z Luboszyc oraz Łubnian. Wielkie brawa dla chłopców oraz Pani Basi Wolaniuk, która świetnie przygotowała naszych zwycięzców.

Gminne zawody w mini piłkę nożną 27.03.2019

W środę 27 marca odbyły się gminne zawody w mini piłce nożnej dziewcząt i chłopców rocznika 2006 i młodsi. Wśród chłopców pewnie zwyciężyli nasi reprezentanci! Natomiast dziewczęta uległy gościom z Dytmarowa. Wielkie brawa dla wszystkich zawodników za duże zaangażowanie i sportową rywalizację.

Półfinały wojewódzkie szkół wiejskich w Piłce Siatkowej chłopców klas VII-VIII 21.03.2019

21 marca nasi chłopcy z klasy VII i VIII uczestniczyli w półfinale wojewódzkim w Piłce Siatkowej szkół wiejskich w miejscowości Gracze. Po bardzo dobrej grze zajęli II miejsce ulegając tylko gospodarzom i to stosunkiem setów 2:1

Półfinały wojewódzkie szkół wiejskich w Piłce Siatkowej dziewcząt 15.03.2019

W piątek 15 marca nasze Gimnazjalistki uczestniczyły w półfinale wojewódzkim w Piłce Siatkowej szkół wiejskich w miejscowości Gracze i w pięknym stylu wywalczyły I miejsce zapewniając sobie awans do turnieju finałowego. Wielkie brawa dla naszych dziewcząt oraz ich opiekuna Pana Wieśka Kasprzyszyna

Wojewódzkie zawody w Indywidualnym tenisie stołowym 14.03.2019

W czwartek 14 marca odbyły się finały wojewódzkie w Indywidualnym Tenisie stołowym w miejscowości Cisek. Wśród uczestników znalazło się dwoje naszych reprezentantów: Leon Ciesielski i Kacper Jeleń. Bardzo mocno obsadzony turniej spowodował że Kacper zakończył występ z dwoma przegranymi, natomiast Leon rocznik 2008 (a uczestniczyli uczniowie do 2006) po zwycięstwie w pierwszym spotkaniu, trafił bardzo pechowo w kolejnej rundzie na bardzo mocnego rywala z którym sobie nie poradził. Kolejny pojedynek przegrał bardzo pechowo 2:3 i również zakończył swój występ. Jednak jestem pewny, że w kolejnych latach będzie On osiągał dużo lepsze wyniki, ponieważ już gra świetnie. Brawa dla naszych uczniów!

Piłka Siatkowa zawody powiatowe - Igrzyska dzieci 13.03.2019

W środę 13 marca nasi reprezentanci grali w zawodach powiatowych w mini piłce siatkowej dziewcząt i chłopców w Głogówku. Dziewczęta zajęły I miejsce! Natomiast chłopcy po bardzo zaciętym spotkaniu musieli uznać wyższość gospodarzy i zajęli II miejsce. Wielkie brawa dla naszych młodych adeptów siatkówki.

Półfinał wojewódzki w Piłce Siatkowej chłopców 05.03.2019

W rozegranym 5 marca półfinale wojewódzkim chłopców w Piłce Siatkowej nasi reprezentanci zajęli III miejsce. Turniej rozgrywany w Nysie był bardzo mocno obsadzony! Oprócz gospodarzy, wystąpiły jeszcze szkoły z Kędzierzyna oraz Gorzowa Śląskiego, z którymi to w bezpośrednim pojedynku nasi uczniowie okazali się lepsi zajmując miejsce na podium! Brawa za godne reprezentowanie szkoły dla dzieci i opiekuna Pani Basi Wolaniuk.

Półfinał wojewódzki w Piłce Siatkowej dziewcząt 27.02.2019

W czwartek 27 lutego nasze dziewczęta z klasy VIII i III Gimnazjum rywalizowały w miejscowości Praszka w półfinale wojewódzkim w piłce siatkowej. Bardzo mocne przeciwniczki grające na co dzień w klubach siatkarskich okazały się zbyt wymagającymi rywalkami dla naszych reprezentantek, jednak dziewczęta "tanio skóry nie sprzedały" i dzielnie walczyły w każdym spotkaniu, za co należą się wielkie brawa!

Zimowy bieg po zdrowie 25.02.2019

W poniedziałek 25 lutego na terenie naszej szkoły odbył się "Zimowy bieg po zdrowie". Zawody zorganizowano w trzech kategoriach wiekowych dla dziewcząt i chłopców, a pierwszych 5 uczestników w każdej z nich zostało nagrodzonych medalami oraz atrakcyjnymi nagrodami! Nagrody oraz pomysł na organizację biegu zawdzięczamy Opolskiemu Centrum Rehabilitacji w Korfantowie, który realizuje projekt "Subregion Środkowy - wysportowany i zdrowy! Program zdrowotny przeciwdziałający nadwadze, otyłości oraz cukrzycy wśród dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat oraz dorosłych pomiędzy 45-65 rokiem życia". Organizatorem biegu był Kamil Lubaszka, przy dużej pomocy Pani Dyrektor oraz innych nauczycieli. Dzieci mieli dużo frajdy i radości podczas zmagań sportowych oraz po otrzymaniu atrakcyjnych nagród.

Powiatowe zawody w Piłce siatkowej - Igrzyska Młodzierzy Szkolnej 19.02.2019

Świetne zawody rozegrali nasi reprezentanci podczas powiatowych rozgrywek w Piłce Siatkowej klas VII-VIII oraz Gimnazjum. Zarówno dziewczęta, jak i chłopcy pewnie zwyciężyli i awansowali do półfinałów wojewódzkich! Gratulujemy zawodnikom oraz opiekunom i życzymy dalszych sukcesów!

Powiatowe zawody w Tenisie Stołowym - Igrzyska Młodzieży Szkolnej 15.02.2019

15 lutego w Prudniku odbyły się powiatowe zawody w indywidualnym tenisie stołowym klas VII-VIII oraz Gimnazjum i nasi reprezentanci spisali się wspaniale! Wśród chłopców zwyciężył Mateusz Muzyka, a srebrny medal wywalczył Filip Hombek. Natomiast wśród dziewcząt II miejsce zajęła Emilka Janicka.

Zawody powiatowe w Indywidualnym Tenisie Stołowym 14.02.2019

Również 14 lutego nasi chłopcy z klas IV-VI rywalizowali w zawodach powiatowych w Prudniku w indywidualnym Tenisie Stołowym i zaprezentowali się bardzo dobrze! Zwyciężył Leon Ciesielski, natomiast Kacper Jeleń zajął III miejsce. W turnieju brał udział również Marcin Dudek. Wielkie brawa dla naszych tenisistów za świetne wyniki!

Powiatowe zawody "W dwa ognie" 14.02.2019

W czwartek 14 lutego w Białej odbyły się powiatowe zawody "W dwa ognie" w których nasi chłopcy zajęli III miejsce! Po zwycięstwie ze szkołą z Prudnika niestety przyszły porażki z Głogówkiem i Białą. Ale brawa dla naszych uczniów za walkę i zaangażowanie oraz oczywiście za zdobycie brązowego medalu Wystąpiliśmy w składzie: Mateusz Jeziorowski, Mateusz Synowczyński, Kacper Tlałka, Grzesiek Purzycki, Denis Wloka, Dominik Goliński, Jakub Rokosz, Szymon Giza, Kacper Ułan i Michał Bełziuk

Gminne zawody w Piłkę Siatkową 13.02.2019

13 lutego w naszej szkole rozegrano gminne zawody w piłce siatkowej dziewcząt i chłopców z klas VII-VIII oraz Gimnazjum. W obydwu spotkaniach lepsi okazali się uczniowie naszej szkoły! Chłopcy pewnie zwyciężyli 2:0, natomiast mecz dziewcząt był o wiele bardziej wyrównany, jednak i tu ostatecznie do zawodów powiatowych awansowały nasze uczennice po 3 setowym spotkaniu.

Dziewczęta wystąpiły w składzie: Aleksandra Bartoszewska, Agnieszka Łukasik, Emilia Janicka, Liliana Pawłowska, Wanessa Dziallek, Julia Lis, Melania Bolibrzuch i Aneta Gajda

Natomiast chłopców reprezentowali: Michał Jeleń, Mateusz Muzyka, Dawid Dudek, Karol Gallus, Jakub Piechota, Jakub Kwinta, Patryk Kuchta i Damian Twardowski

Turniej trójek siatkarskich chłopców 08.01.2019

We wtorek 8 stycznia rozegrany został w naszej szkole "Turniej trójek siatkarskich" chłopców z klas 8 i 3 gimnazjum o Puchar Dyrektora Szkoły. W rozgrywkach wzięły udział 4 zespoły:
I miejsce zajęła drużyna w składzie: Jeleń Michal, Gallus Karol, Twardowski Damian
II miejsce: Dudek Dawid, Maćków Dawid, Gallus Mateusz
III miejsce: Ryń Dawid, Krukar Dawid, Kuchta Patryk
IV miejsce: Piechota Bartek, Bienek Grzegorz, Rogowski Michał

Mikołajkowy turniej piłkarski 06.12.2019

W czwartek 6 grudnia rozegrany został w naszej szkole piłkarski turniej mikołajkowy dla klas I-V Szkoły Podstawowej. Ponad 60-ciu uczestników, sportowa rywalizacja, mnóstwo uśmiechów i prezenty dla wszystkich. Brawa dla uczestników oraz organizatorów, czyli nauczycieli wychowania fizycznego pani Basi Wolaniuk i pana Wieśka Kasprzyszyna!

Powiatowe zawody w drużynowym tenisie stołowym 27.11.2019

Znakomicie spisali się nasi uczniowie na powiatowych zawodach w tenisie stołowym drużynowym chłopców rozgrywanych 27 listopada w Głogówku. Zarówno młodsi, jak i starsi reprezentanci zajęli I miejsca i uzyskali awans do finałów wojewódzkich! Młodszą drużynę stanowili Leon Ciesielski i Marcin Dudek, natomiast w starszej grali Mateusz Muzyka i Filip Hombek.

Powiatowe zawody w halową piłkę nożną klas VII-VIII i III Gimnazjum 14-15.11.2019

W dniach 14-15 listopada nasi uczniowie z klas VII-VIII SP oraz klasy III gimnazjum uczestniczyły w powiatowych zawodach w halową piłkę nożną rozgrywanych w Głogówku. Nasze uczennice zajęły III, natomiast chłopcy IV.

Powiatowe zawody chłopców w halową piłkę nożną klas IV-VI 30.10.2019

Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w rozgrywanym 30 października powiatowym turnieju w halową piłkę nożną chłopców, gdzie zajęli II miejsce. Odnosimy dwa zwycięstwa z Głogówkiem i Łącznikiem oraz przegrywamy ze zdecydowanie najsilniejszym dzisiaj Prudnikiem. Brawa dla naszych młodych uczniów za bardzo dobry wynik!

Bieg Niepodległościowy 07.11.2019

W środę 07 listopada w naszej szkole odbył się "Bieg Niepodległościowy" zorganizowany z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości! Piękna pogoda, bardzo dużo chętnych do biegania dzieci, rodziców i nauczycieli oraz wiele radości i sportowej rywalizacji - to wszystko sprawiło, że dzisiejsze zawody można uznać za bardzo udane! Dziękujemy uczestnikom, organizatorom oraz kibicom i jesteśmy przekonani, że to wydarzenie na stałe wejdzie do kalendarza szkolnego i w kolejnym roku będzie nas startować jeszcze więcej.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone. Szkoła Podstawowa w Lubrzy 2019 ©